Запорізький спортсмен допоміг Україні здобути бронзу на Паралімпійських іграх у Парижі

03 вересня 2024 р. 18:02

Українська спортсменка Оксана Ботурчук з гайдом Микитою Барабановим фінішувала третьою у фінальному забігу на 400 метрів у класі Т12 (для спортсменів з порушенням зору) та виборола бронзову нагороду – 36 медаль та 19 бронзу паралімпійської збірної України .

Про це повідомляє Національний паралімпійський комітет України.

У фіналі українка поступилася кубинці та представниці Ірану, але виборола бронзову нагороду, показавши на фініші результат 55.67 секунд – найкращий час у сезоні.

Оксана Ботурчук – найуспішніша українська легкоатлетка в історії на Паралімпіадах. Змагання  у Парижі – це п’яті Паралімпійські ігри, на яких вона виступає. У її доробку одна золота та дві срібні медалі Пекіну-2008, одна срібна та одна бронзова медалі в Лондоні-2012, два срібла в Ріо-2016, три срібла в Токіо-2020.

Спортсменка надихнула українських кінорежисерів створити про неї фільм «Пульс» про її шлях до Паралімпійського Олімпу.

Українську спортсменку в бігу на 400 метрів у якості гайду – професійного бігуну, який скеровує своїх підопічних під час забігів – супроводжував легкоатлет із Запоріжжя Микита Барабанов.  Він спеціалізується на коротких дистанціях бігу. Був срібним призером чемпіонату України з бігу на 400 метрів у 2021 році, чемпіоном країни серед юніорів у бігу на 400 метрів у 2020 році.

Нагадаємо, на Паралімійських іграх у Парижі Запорізьку область представляють Марія Помазан (легка атлетика), Микита Барабанов (легка атлетика), Марина Вербова (плавання), Кирило Гаращенко (плавання), Юлія Липецька (тхеквондо), Максим Ніколенко (настільний теніс) та Лев Кац (настільний теніс).

Як раніше повідомляв «Перший Запорізький», цього року на Олімпійських іграх в Парижі Парвіз Насібов, борець греко-римського стилю, завоював срібну медаль. Вікторія Кесарь стала сьомою у змаганнях з парних стрибків у воду. А 23-річний Михайло Кохан завоював «бронзу» у метанні молота . У Запоріжжі зустріли олімпійців Парвіза Насібова та Вікторію Кесарь та вручили їм грошові сертифікати . А президент України вручив ордени Михайлу Кохану, Парвізу Насібову, його тренеру Євгену Черткову.

Жителі повернуться додому вже за місяць: у Запоріжжі майже завершили відбудову частково зруйнованого будинку на проспекті, – ФОТО