вологість:
тиск:
вітер:
"Виїхала з дому на нараду і вже не повернулась". Історія переселенки з міста Пологи
Окупанти залишили напис «Нацист жевет тут» на стіні дому жительки міста Пологи Запорізької області Ірини Півень. Жінка, яка двічі стала переселенкою, розповіла про зруйновані вишиванки та розіп'яту на черешні книгу, що стали свідченнями варварства російських загарбників.
Про це розповідає «РІА-Південь».
У чому суть
Повномасштабна війна застала першу заступницю голови Бердянської районної державної адміністрації в місті Бердянськ на роботі. Вранці 24 лютого вона прокинулась від вибухів. Авіамістечко Бердянська, як і Мелітополя, зазнало бомбардування в перші хвилини російського вторгнення.
Ірина Півень двічі переселенка. Вона народилась у Криму, але через війну не може потрапити у батьківський дім. Жінка закохана в Україну і після виїзду з Криму присвятила багато часу досконалому вивченню української мови та культури. На жаль, сьогодні переселенка вже не може потрапити і у свій другий дім, який у неї забрали російські загарбники.
«Десь на початку 5-ї ранку в районі „Військове містечко“ ми почули потужний вибух. Вже було зрозуміло, що почалось повномасштабне вторгнення. Зранку, ще до початку робочого часу працівники Бердянської державної районної адміністрації зібрались в кабінеті і розпочався робочий процес, який тривав до ночі. Одразу був сформований координаційний штаб, у якому було задіяно багато структур», – пригадує пані Ірина.
Коли Ірина зрозуміла, що ворожий наступ рухається швидкими темпами, то вирішила за необхідне попередити батьків свого чоловіка і запропонувати їм виїхати в безпечне місце: «Ми з чоловіком в ніч на 25 лютого приїхали із Бердянська до нашого будинку в місто Пологи, щоб вмовити батьків покинути домівку. Вони не повірили, що насуваються страшні дні, думаючи, що усе швидко минеться і до маленьких населених пунктів окупанти не дійдуть».
А о 5-й ранку, за словами Ірини Півень, від голови райадміністрації вона отримала вказівку прибути на 8 ранку 25 лютого в обласну державну адміністрацію на нараду.
«Я попросила чоловіка, щоб він відвіз мене автівкою до Запоріжжя. Зі мною був тільки робочий блокнот і паспорт. Виїхала я з Поліг 25 лютого, а в окупацію місто потрапило десь 3 березня».
Місто не було окуповане в перші дні через те, що в Пологах організованли підрозділи територіальної оборони, які давали відсіч загарбникам, щоб стримати їх наступ і виграти час для акумулювання захисних сил в обласному центрі.
Вже в Запоріжжі подружжя зрозуміли, що додому вони найближчим часом не повернуться через небезпеку для життя. З 2014 року подружжя Півень є активними волонтерами. Чоловік Ірини опікувався питаннями військового спорядження, придбанням бронежилетів. Ірина ж з однодумцями кожні два тижні виїжджали на лінію зіткнення – в Маріуполь, Красногорівку. В волонтерській групі були діти, дружини військовослужбовців. Вони давали бійцям концертні програми в покинутих зруйнованих будівлях і просто неба, опікувались підрозділами Збройних Сил України і добровольчих формувань – Правий сектор, Азов, які на той час ще не були у складі Нацгвардії України.
Можливо саме через цю діяльність в першу чергу «ДНР»івці почали розшукувати родину з перших днів, як захопили Пологи.
А що було раніше
Катерина Беслік народилася і виросла в Гуляйполі, де прожила до 16 років. Вона вважає, що саме там сформувалася як митець. Попри руїни на місці освітніх закладів, де колись навчалася, Катерина з теплотою згадує про рідне місто.
Новини рубріки
В Запорожье на вокзале очередь к “Золотому мячу” (ФОТО)
22 грудня 2024 р. 01:21
На Запорожье запустили мобильный аптечный пункт для отдаленных сел
21 грудня 2024 р. 20:33