“Хібукі-терапія” у Запоріжжі: як собака-обіймака допомагає дітям

13 листопада 2024 р. 17:24

13 листопада 2024 р. 17:24


У Запоріжжі триває проєкт “Хібукі-терапія для дітей” – це такий спосіб психологічної реабілітації, коли малеча довіряє свої страхи та тривоги песику Хібукі, з яким можна обійматись. В нашому місті проєкт реалізовує громадська організація «Платформа спільних дій». Як собака-обіймака допомагає запорізьким дітям долати стрес – у нашому матеріалі.

У терапевтичних заняттях беруть участь діти працівників “Метінвест”, зокрема ветеранів та загиблих героїв, а також діти ВПО. Проєкт реалізовано ГО “Платформа спільних дій” та групою “Метінвест” за підтримки Департаменту з питань ветеранської політики та Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.

Автор ідеї Хібукі-терапії – психолог, доктор Шай Хен Галь з Ізраїлю. Для України методику адаптувала ізраїльська психологиня Дафна Шарон-Максімов. Сама ідея народилася в 2006 році під час Другої ліванської війни. Швидко допомогти дітям стабілізуватись та зняти тривожність вирішили за допомогою спеціальної іграшки – песика Хібукі. «Хібук» в перекладі з івриту – обійми. Така терапія в Ізраїлі діє на рівні державної програми для дітей від 4 до 8 років. Нині її активно впроваджують і в Запоріжжі.

“У нас навесні був курс навчання для вчителів та психологів. Пройшли відбір і взяли участь в навчанні 35 вчителів, – розповідає директор ГО “Запоріжжя. Платформа спільних дій” Дмитро Халілов. – Після курсу вони отримали сертифікати, іграшки-хібукі і знання, які вони щодня практикують з дітьми для підтримки їхнього психологічного стану.”

Абсолютно всі діти, які наразі перебувають в нашому місті, потребують тієї чи іншої ментальної, психологічної підтримки з нашого боку і з боку спеціалістів. Тому наші заклади освіти, наші спеціалісти дуже активно долучились до такого чудового проєкту, – додає перший заступник директора департаменту освіти та науки ЗМР Віталій Лисенко. – Перша така школа, яка долучилася до проєкту, була наша, 25 школа, де директор безпосередньо бере участь, і на базі цієї школи іде підготовка великої кількості педагогів, які проходять навчання і потім мають змогу вже займатися з дітьми.”

У 2022 році провели дослідження – опитали 400 дітей з усієї України, які проходили хібукі-терапію. За результатами 95% дітей не просто знизили рівень тривожності, а повністю нівелювали свої страхи та травми. Наразі у “Незламному Хабі Орбіта” четверо сертифікованих викладачів та 25 дітей провели  заняття чотирма групами. Це вже друга їхня зустріч в рамках проєкту, й попереду ще 6 занять.

Суть терапії в тому, що дитина довіряє песику Хібукі свої страхи, переживання та бажання, пускає його у свій психологічний особистий простір. Від імені іграшкової собаки дитині набагато легше передати свої переживання, розкритися, розповісти про наболіле.

“В нього дуже м’які лапи, і це лапка-антистрес. В нього ушки вміють отак робити, якщо вам звуки не подобаються. Іще його можна носити у себе на шиї. І ще в нього обличчя дуже сумне, – розповідає учасник “Хібукі-терапії” Богдан. – Дуже-дуже дуже багато способів, як його отак ціпляти. І ще можна йому на ушки шепотіть свої секрети. Ще можна йому робити веселу посмішку.”

Хібукі – це не просто іграшка, це терапевтичний інструмент. У вільному продажу цього песика немає. За методикою та з дозволу ізраїльської сторони в Україні песиків-Хібукі виготовляє єдине підприємство в Дніпрі. Отримати таку іграшку можна лише разом з сертифікатом хібукі-терапевта.

“І матеріал, з якого зроблено, це не просто так, і вираз мордочки, і довжина лапок – тут все-все-все ретельно продумано. Батьки, коли дитина отримує цю іграшку, проходять інструктаж, – розповідає координаторка проєкту “Хібукі-терапія” в Запоріжжі Марина Луценко. – Ця іграшка належить тільки дитині, її не можна продавати, передавати іншим дітям, не можна наказувати іграшку і не давати дитині. Окрема є бесіда з батьками, і навіть окремий лист авторка написала для батьків, як треба себе поводити.”

Проєкт “Хібукі терапія” реалізується в нашому місті громадською організацією “Платформа спільних дій” та групою “Метінвест” за підтримки міських департаментів з питань ветеранської політики та освіти і науки. Інформацію про набір нових груп та інших питань щодо проєкту можна знайти на сайті громадської організації.

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі

“Хібукі-терапія” у Запоріжжі: як собака-обіймака допомагає дітям

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter .

“Хібукі-терапія” у Запоріжжі: як собака-обіймака допомагає дітям

Джерело: tvmtm.online