вологість:
тиск:
вітер:
У Венеції завершилась головна в світі виставка сучасного мистецтва - враження запорізької журналістки (фото)
Ініціація мистецтвом - тренди і тенденції на ювілейній Венеційській бієнале
Сьогодні завершила роботу 60-та Венеціанська бієнале, головна подія у світі сучасного мистецтва, яку за значимістю порівнюють з Олімпійськими іграми та Євробаченням. На прев'ю якого журналістка zprz.city побувала у квітні завдяки виграному гранту, на кілька днів виїхавши з прифронтового Запоріжжя. Згадаймо деякі яскраві моменти бієнале.
Особливо люблю перший день у Венеції, коли вперше приїжджаєш на катері з передмістя, підпливаєш до Сан-Марко і все тільки починається.
Приголомшливий момент, коли вперше тільки заходиш на одну з головних локацій бієнале - в сади Джардіні чи Арсенале і ще не знаєш, що побачиш, але точно знаєш, що буде цікаво і щось обов'язково здивує і ти довго згадуватимеш.
Особливо подобається момент, коли тільки заходиш в Арсенале (це як передчуття Нового року) – величезна довга будівля колишньої судноверфі, де можна ходити серед творів мистецтва щонайменше півдня.
Цього року на вході в Арсенале виставили (вивісили) інсталяцію «Такапау» артколективу Mataaho Collective із Нової Зеландії. Це традиційне плетіння килимків Такапау маорі, які використовуються під час різних церемоній, у тому числі при народженні дітей.
Вхід із такою інсталяцією вийшов символічним, така ініціація мистецтвом. Заходиш і народжуєшся у світі сучасного мистецтва, яке дарує відчуття свободи і, відповідно, щастя у чистому вигляді. "Сучасне мистецтво - це своєрідна альтернативна релігія для атеїстів", як пише Сара Торнтон в книзі "Сім днів у мистецтві".
До речі, Mataaho Collective отримав нагороду бієнале, Золотого лева, як найкращий художник (колектив) в основному проєкті.
Бієнале проходить у Венеції раз на два роки і за кілька днів тут можна дізнатися про головні тренди і тенденції у світі мистецтва.
Цього року тут багато арттекстилю, зокрема, досить незвичайного. Багато автентичних робіт художників із країн глобального Півдня, до яких умовно відносять держави Азії, Африки, Латинської Америки, Карибського басейну та тихоокеанські острови. Тема бієнале-2024 – «Іноземці всюди». Українська тема звучить, але, як на мене, недостатньо.
Куратор нинішньої бієнале Адріано Педроза вирішив дати голос «аутсайдерам» (цитата із сайту бієнале): мігрантам, біженцям, представникам корінних народів, художникам-самоукам та квір-художникам, всі ці теми простежуються. (Квір - люди, чия сексуальність та (або) гендерна ідентичність відрізняються від більшості). Толерантність – один із головних принципів у Європі.
Щодо художників-самоучок, аутсайдерів, то вперше їхні роботи масштабно показали на Венеціанській бієнале у 2013 році. Тоді я дивувалася, що на бієнале можна побачити роботи зовсім не в сучасній стилістиці. Якоюсь мірою ця тенденція є і в цьому.
Я побувала на Венеціанській бієнале вшосте. Було цікаво. Хоча, якщо чесно, бувало ще крутіше.
331 художник брав участь у кураторській виставці в Джардіні та Арсенале. Про це повідомляється на сайті Венеціанської бієнале.
86 Національних павільйонів було представлено, у тому числі 30 – в історичних павільйонах Джардіні, 23 – в Арсенале (з Італією), 33 – в історичному центрі в різних місцях Венеції.
На прев'ю Венеціанській бієнале було 4289 журналістів, у тому числі 1419 італійських та 2870 закордонних. (Зрозуміло, чому на виставки були величезні черги).
Через сім місяців після відкриття Венеціанська бієнале закрилася сьогодні із 700 тисячами проданих квитків, що робить його другим за відвідуваністю за час існування цього бієнале.
- Мистецтво з ароматом шоколаду на тлі моря – запоріжанка побувала на Венеційській бієнале: ексклюзив
- Україна показала у Венеції метафоричні маскувальні сітки - фото
- Навіщо у палаці Венеції показали орган з російськими ракетами та насипали землю - фото
- Караоке воєнного часу - Польща показала на Венеційській бієнале український проєкт
- Запоріжанка побувала у парку незвичайних скульптур у Венеції - фото .
Професійну подорож на Венеційську бієнале підтримано Європейським Союзом за програмою Дім Європи .
Фото автора
Джерело: zprz.city
Новини рубріки
Пам'яті загиблих захисників - у Запоріжжі пройшов благодійний турнір
24 листопада 2024 р. 20:52
Сколько прокуроров Запорожской области имеют инвалидность: статистика
24 листопада 2024 р. 20:38
Отключение света в Запорожье завтра, 25 ноября (график)
24 листопада 2024 р. 20:07