“Дай лапу, друже”: притулок потребує допомоги для понад 500 тварин

03 грудня 2024 р. 18:38

03 грудня 2024 р. 18:38


З настанням холодів безпритульним тваринам все складніше виживати на вулиці. Брак їжі, морози та відсутність теплої домівки – причини, від яких безпомічна тварина може загинути. В Запоріжжі чимало волонтерів, а також комунальників, які піклуються про таких чотирилапих. Зокрема, притулок «Дай лапу, друже!» та КП «Побутовик». Про те, як небайдужі допомагають хвостатим і як може кожен підтримати безпритульних взимку та зменшити їхню кількість на вулиці – у матеріалі.

В притулку “Дай лапу, друже” мешкають не лише тварини із Запоріжжя, а й з прифронтових територій, а також тих, де тривають активні бойові дії. Зокрема, з Куп’янська, Оріхова, Гуляйполя та Комишувахи. Кавказька вівчарка Рада майже півроку мешкає у притулку. Її передали військові з Куп’янська. Волонтери кажуть: тварину контузило, вона була дуже налякана і боялася вибухів.

“Ми її дуже довго виводили з цього стану. Навіть коли ми закривали вольєр, і двері трохи бахкали, вона цього дуже боялася, – згадує волонтерка притулку “Дай лапу, друже” Олександра. – Була у великому стресі, зараз їй набагато краще. Вона вже відкормилася, вона вже не така худа, як коли приїхала до нас.”

Зараз Рада дуже товариська. Її часто вигулюють ті, хто приходить до притулку, аби взяти участь в акції вихідного дня “Погуляй із тваринкою”. Вона проводиться щосуботи та неділі з 12 до 15 години.

“Вона може гуляти з дідусями та бабусями, до неї приходять дідусі та бабусі, але частіше за все їх беруть люди 30-40 років. Вона дуже люб’язна і класна дівчинка, – додає Олександра. – Якщо хтось захоче її взяти та умови проживання Ради будуть дуже класні, ми залюбки її віддамо в люблячу родину, ми для кожного намагаємося знайти люблячу родину.”

Нового мешканця притулку “Дай лапу, друже” звати Чокі. Йому 2,5 роки. Його нещодавно привезли до притулку правоохоронці разом з кінологами. Собака бігав по вулиці з ножовими пораненнями. Про зранену тварину поліцейських повідомили небайдужі громадяни.

“По ньому поступила заявка до поліції, люди побачили його бігаючим по вулиці з ножовими пораненнями в області спини. Він ще не розуміє, що з ним відбувається, боїться людей, кидається на людей, але їжу приймає, – розповідає волонтерка. – Сподіваємося, що зовсім скоро йому полегшає, хоча б підпустить нас до себе. Намагатимемося надати йому допомогу вже в стінах притулу, якщо буде потрібно – відвеземо до клініки.”

Нині притулок потребує будівельних матеріалів, зокрема, деревини, ДСП, металу, профнастилу та саморізів, аби збудувати, зокрема, для Чокі окремий вольєр.

“Для того, щоб його прийняти, ми виселили одну собачку з її вольєра. Перевели її, на жаль, на ціпок, бо більше місця в притулку немає, і заселили його до їх вольєру. Тому нам зараз в найкоротші терміни потрібно збудувати новий вольєр для цього песика, – ділиться Олександра. – А також проблеми з тим, що в притулку зараз зовсім немає місця, нам вкрай потрібно будувати нові вольєри для тих собачок, які зараз потребують допомоги.

Наразі у притулку опікуються понад півтисячею хвостатих друзів. Окрім собачок і котиків, тут доглядають навіть за дикими тваринами.

“У нас єнатовидна собака на ім’я Сьома, дві лисиці та їжачки, кролики – їх 6, одна морська свинка, більчення,” – розповідає Олександра.

Найбільше, чого нині не вистачає пухнастикам – сухих кормів. А також каші та м’ясні субпродукти, адже на один день треба 100 кілограмів їжі, а на місяць – 3 тонни. А ще потрібні сіно для будок та теплі речі для підстилок.

“Ви можете зателефонувати до голови нашої організації, вона вам усе розповість, або прийти до притулку. Ми працюємо з 9 до 4 кожного дня. Ви можете прийти, допомогти, допомога завжди потрібна, тому залюбки зустрінемо, покажемо і розкажемо, – ділиться волонтерка. – Шуби, пальта, теплі куртки, светри, штани, ХБ-речі, постільну білизну, пледи, ми це все приймаємо.“

Проте найбільша мрія кожного з підопічних притулку – нова любляча родина. Тут кажуть, якщо ви ще не готові забрати тварину додому, можна скористатись програмою “Опіка на відстані”.

“Ви може обрати із наших собак собі собачку під опіку, раз на місяць вносити суму, яку вам озвучить голова нашої організації, на цю суму ми будемо закупляти для цієї собаки корма, речі, возити її до клініки, якщо вона захворіє, смаколики також будуть закуплятися на ці кошти, – пояснює Олександра. – Якщо хоча б 60-80 собачок візьмуть під опіку, це вже ми зможемо закупити хоча б тонну або півтонни кормів.”

Аби допомогти хвостатим мешканцям притулку “Дай лапу, друже”, можна переказати кошти на карту за номером 4441 1144 4818 5643. Стати волонтером для мокрих носиків кожен може не тільки дистанційно, але й піклуватись про тварин у притулку, коли є час та сили.

Наразі тут лише троє працівників, а щоб охопити всіх підопічних, необхідно 10. Особливої турботи саме напередодні зими потребують безпритульні тварини, які нині на вулиці. У Запоріжжі їх найбільше в Шевченківському районі та Космічному мікрорайоні, там, де є приватний сектор, зазначають працівники “Побутовика”.

“Якщо це багатоповерхівки, люди роблять деякі місця, де вони залишають тваринкам їжу, – розповідає начальниця сектору захисту тварин КП “Побутовик” Анастасія Проявко, – ще важливо, водичку коли холодно, треба наливати тепленьку, щоб вона не так швидко замерзла. Якщо це приватний сектор, там все так само.”

Комунальники закликають запоріжців проявляти людяність до безпритульних. Наприклад, пускати погрітись у будинки у дощ та морози, за можливості підгодовувати.

“Ще рекомендуємо, якщо в людей є змога, самостійно з якихось підручних засобів зробити будиночки, де тваринки можуть погрітися, – заклкиає Анастасія Проявко. – Зробіть, там тваринки зможуть погрітися, перечикати зливу, а взимку сніг чи морози.”

Працівники вже не перший рік турбуються про безпритульних тварин. Проводять стерилізацію та вакцинацію. Все для того, аби покинутих напризволяще чотирилапих в місті стало менше. Проте, додають: єдиний вихід зменшити кількість таких тварин на вулиці – не боятись брати їх в родину.

“В нас нещодавно був приклад: ми забирали на стерилізацію безпритульних собак, був чоловік і питає, куди ви їх забираєте, наші фахівці розповіли, а він каже: я їх підгодовую тут вже деякий час, я не мав змоги їх забрати, а зараз ми переїхали в приватний сектор, хочемо завести тваринку, – згадує начальниця сектору захисту тварин КП “Побутовик” Анастасія Проявко. – Цей чоловік забрав цих двох дівчаток собі додому.”

Також з настанням холодів волонтери та комунальники закликають звертати увагу на тварин, що залишились на вулиці. Особливо водіям, адже під час негоди, наприклад, котики та цуцики можуть грітися під автівками. Тому перш ніж завести машину та зрушити з місця, переконайтеся, що під вашим авто немає хвостатого.

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі

“Дай лапу, друже”: притулок потребує допомоги для понад 500 тварин

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter .

“Дай лапу, друже”: притулок потребує допомоги для понад 500 тварин

Джерело: tvmtm.online