вологість:
тиск:
вітер:
Священник із Мелітополя: історія боротьби за українську ідентичність в умовах окупації
Владислав Ігнатюк, священик Української греко-католицької церкви, розповів про свій шлях становлення українцем та життя в окупованому Мелітополі.
Про це він розказав на своїй сторінці.
У чому суть
До 23 років Владислав, уродженець російськомовного Мелітополя, розмовляв виключно російською. У місті вважали українську «сільською» та «немодною». Все змінилося після зустрічі зі словацьким місіонером, який засновував нову церкву. Саме він надихнув Владислава опанувати українську мову та присвятити себе служінню. Згодом Владислав сам став священник.
З початком повномасштабного вторгнення отець Владислав залишився в окупованому Мелітополі. Російські військові швидко захопили місцеві церкви, намагаючись знищити українську ідентичність.
«До скроні приставили пістолет і заявили, що нас не існує. Не існує української мови, культури, історії. Ми – околиця великої держави», – згадує священик.
Попри погрози, він впевнений, що окупанти запізнилися. За словами отця Владислава, мелітопольці вже усвідомили свою українську сутність.
«Жодні ракети, кулі чи танки не знищать те, що вплетено в нашу ДНК. Українство тече в наших жилах», – говорить священик.
А що було раніше
Ціна поїздки в окупований Мелітополь зросла з 300 до 500 доларів. Щоб потрапити до міста, треба спочатку доїхати до Польщі, звідти до Білорусі, потім переліт до Росії, а вже звідти, якщо впустять, – в окупацію.
Новини рубріки
Избил военного: жителю Запорожья сообщили о подозрении
10 січня 2025 р. 15:27
Кількість постраждалих зросла до 127: наслідки російського авіаудару по Запоріжжю 8 січня
10 січня 2025 р. 15:13