Замість допомоги втратили гроші - шахраї обманюють запоріжців під виглядом "Зимової єПідтримки"

15 січня 2025 р. 14:29

15 січня 2025 р. 14:29


Які є схеми обману шахраїв під виглядом ніби-то "Зимової єПідтримки"

Шахраї часто активізуються під час виплат допомоги від держави. Не стала виключенням і виплата 1000 гривень в рамках програми "Зимова єПідтримка". Місяць тому ми писали про попередження Кіберполіції щодо методів, які використовують зловмисники під виглядом цієї допомоги, аби виманити в українців особисту інформацію та отримати доступ до їх заощаджень.

На жаль, вже є запоріжці, яких ошукали аферисти, ніби-то пропонуючи "Зимову єПідтримку". Про такі випадки повідомили у відділі комунікації поліції Запорізької області.

Зазвичай шахраї зазвичай використовують методи фішингових спам-розсилок у соцмережах та телефонних дзвінків, щоб змусити людей розкрити банківські реквізити.

За першою схемою люди отримують повідомлення від шахраїв про отримання 1000 гривень у месенджері або бачать пост у соцмережах. Їм пропонують зареєструватись або пройти опитування, надати свої дані для ніби-то уточнення.

За другою схемою шахраї намагаються за телефоном дізнатись особисті дані, особливо щодо банківських карток, ніби-то для уточнення для виплати 1000 грн.

За цими двома схемами й були нещодавно ошукані запоріжці.

Днями до поліції звернувся схвильований 77-річний житель Комунарського району Запоріжжя та розповів, що йому зателефонував невідомий, який представився працівником банку. Він повідомив, що з метою підтвердження реєстрації для ніби-то оформлення виплати від держави 1000 гривень необхідно надати анкетні дані, банківські реквізити, а також - пароль, надісланий на мобільний телефон. Заявник погодився і зробив все згідно з «інструкцією». А невдовзі побачив, що з його банківської картки зникли понад 8000 гривень.

Схожий випадок стався на минулому тижні й у Вознесенівському районі нашого міста. 60-річний чоловік в одному з месенджерів натрапив на оголошення про надання 1000 гривень державної допомоги з посиланням на реєстрацію. Не довго думаючи та розмірковуючи, перейшов за ним та ввів реквізити банківської картки. А згодом виявив, що з рахунку зникли 8000 гривень.

"Необережність та неуважність - дві головні союзниці аферистів, через які мешканці регіону регулярно несуть чималі збитки" , - нагадали у поліції Запорізької області.

Та надали поради, як зменшити ризики потрапити на гачок зловмисників.

Замість допомоги втратили гроші - шахраї обманюють запоріжців під виглядом "Зимової єПідтримки"

- Завжди отримуйте інформацію про фінансові виплати виключно з офіційних джерел. Перевіряйте дані та не забувайте про інформаційну гігієну.

- Телефонують незнайомці та просять надати їм банківські дані або назвати паролі чи SMS-коди? Надходять повідомлення із сумнівними посиланнями, за якими треба перейти та ввести конфіденційну інформацію? Не робіть цього - не ризикуйте бути ошуканим.

- Все ж ввели дані на шахрайському вебсайт? Можливо, у вас ще є шанс не потрапити в халепу. Тож негайно блокуйте платіжну картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку або через інтернет-банкінг.

Якщо ви стали жертвою аферистів, ніколи не зволікайте! Негайно звертайтесь до найближчого територіального підрозділу поліції, або - телефонуйте на спецлінію 102.

Також додамо: універсальне правило - не переходьте за посиланнями від незнайомців та за підозрілими посиланнями. Взагалі, ніколи не спішіть переходити, перед тим, як кудись перейти та на щось натиснути, подумайте та проаналізуйте.

Якщо ви стали жертвою кіберзлочину або помітили ознаки шахрайства в інтернеті - також можна подати електронне звернення до кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua .

Ми також писали, що у Запоріжжі створений центр протидії шахрайствам ГУ Нацполіції у Запорізькій області . І кожен, хто потрапив на гачок аферистів, може напряму звернутися до фахівців центру за номером телефону 068-688-85-73 (наявні месенджери вацап, телеграм, вайбер, сигнал).

Ми писали, що запоріжанка втратила майже 50 тисяч гривень - як вберегтися від шахраїв, що діють за схемою "Дзвінок з банку" .

Замість допомоги втратили гроші - шахраї обманюють запоріжців під виглядом "Зимової єПідтримки"

Джерело: zprz.city