вологість:
тиск:
вітер:
У Запоріжжі показали враження від Хортиці українських і закордонних художників (фото)
У Виставковій залі Спілки художників відкрили дві нові виставки - вхід безкоштовний
У Виставковій залі Запорізької організації Національної Спілки художників України відкрили виставки "Вітер надії" українських та закордонних художників та персональну виставку запоріжця Сергія Грибанова. На презентації побували журналіст і фотограф zprz.city .
На виставці "Вітер надії", за словами голови ЗО НСХУ Олександра Шкалікова, представлено 62 картини та малюнки. Плюс скульптури самого Олександра Шкалікова.
"Назвали виставку "Вітер надії", тому, що ви всі в очікуванні перемоги України. Думали, що придумали ексклюзивну назву виставки, а виявляється купа пісень", - розказав zprz.city Олександр Шкаліков .
Від минулої виставки "Різдво під сиренами" залишилось декілька робіт, наприклад велика й важка скриня, розписана Яною Ясунас. В цілому ж експозицію в Виставковій залі СХ кардинально оновили. Вона цікава тим, що можна побачити не тільки нові роботи запорізьких художників, а й картини учасників міжнародного мистецького пленеру "Хортиця крізь віки" з різних міст України на інших країн.
Пленер "Хортиця крізь віки" проходив у нашому місті 15 разів, з 2003 по 2020 рік, з перервами. До Запоріжжя з'їжджалися художники зі всієї України (а до 2014 року - і з інших країн, зокрема, зі Словаччини, Польщі, Тунісу, Австрії). Нижче - робота Імеда Рокбані з Тунісу.
Художники відкривали для себе Запоріжжя і Хортицю, свого часу я з багатьма спілкувалась. Дехто дивувався, бо уявляв острів зовсім інакшим - наприклад, меншим, без автомобілів і з козаками. Надихались природою та історією легендарного острова й малювали свої враження та асоціації.
У фіналі учасники пленеру показували виставку створених тут творів. А по дві роботи залишали організатору - Запорізької організації НСХУ. Так і виникла колекція цих робіт, частину якої показують зараз у Виставковому залі СХ. Дуже раджу побачити.
Центральні роботи експозиції - три незвичайні панно з використанням української землі та каміння польського художника Антонія Врублевського.
Сергій Грибанов почав малювати несподівано для близьких. Займався спортом, був тренером по дзюдо. А з 2011 року Сергій Грибанов бореться з хворобою Паркінсона.
"Я почав малювати у 2021 році. Завжди цього хотілося, але якось не виходило. Одного разу побачив на ринку невелику шкільну дошку з 50-відсотковою знижкою, купив. Почав малювати на ній крейдою, сподобалося. Малюнки фотографував, вони збереглися в електронному вигляді. Потім перейшов у електронному вигляді. Зараз у мене близько 300 картин", - розповідає Сергій Грибанов.
На його "персоналці" представлено 42 роботи – абстракція, експресіонізм, синтез реалізму та наїву – все пишеться за настроєм.
"Те, що Сергій малює, це продовжує його життя та радує інших людей", - додає його сестра Олена Грибанова.
Це друга персональна виставка Сергія Грибанова, перша проходила у цій же залі (липень 2023 - січень 2024). Брав участь у групових виставках у Києві, у США.
До речі, нинішня "персоналка" відбувається майже до дня народження художника - 16 квітня Сергію Грибанову виповнюється 59 років.
Виставкова зала СХ (б . Центральний, 3) працює по п'ятницях та суботах з 10.00 до 16.00.
Вхід безкоштовний.
Художник-реставратор В'ячеслав Шулика з Харкова був у Запоріжжі, але на пленері побував уперше у 2020 році. Тоді він поділився зі мною враженнями:
"Я відкрив для себе Запоріжжя, Запорізьку область зовсім інакше. Раніше думав, що це суто промисловий регіон. А виявляється тут цікава етнографія, своєрідна архітектура.
Сподобалися менонітські поселення, Хортиця чудова - приголомшливо. Особливо сподобався музей судноплавства на Хортиці – чудовий набір автентичних старовинних предметів. Щодо природи, то Хортиця нікого не залишить байдужим”.
Ми писали, що в головному театрі Запорізької області відбулась яскрава прем'єра.
Фото Вячеслава Лавринця

Новини рубріки

23-летний десантник из Гуляйполя получил "Золотой крест" от главнокомандующего ВСУ
02 квітня 2025 р. 08:24

Как будет ходить транспорт в Запорожье: изменения в движении
02 квітня 2025 р. 08:06