вологість:
тиск:
вітер:
Одне з провідних видань Великої Британії The Telegraph випустило статтю про окупований Бердянськ
«Із населення, яке ще залишилося тут, 60-70 відсотків чекають повернення України, — розповіли Бердянці, які перебувають в окупації британському виданню The Telegraph
Стаття описує, як Запорізька область, включаючи Бердянськ, стала жертвою російської політики примусової інтеграції. Окупаційна влада активно перерозподіляє житло та робочі місця, вилучаючи майно українців, які покинули регіон через війну. Також висвітлюється процес нав’язування російських паспортів та створення залежності від окупаційної адміністрації.
Журналістам видання вдалось поспілкуватися з бердянцями, які залишились в окупації. Видання пише, що українці побоюються, що московський проект переселення росіян на ТОТ покликаний назавжди вирвати захоплені території в України.
— Путін наполягає на тому, що Бердянськ тепер є частиною Росії, і мирні переговори за посередництва Дональда Трампа незабаром можуть призвести до того, що такі території назавжди перейдуть із рук в руки. І зараз, коли тривають переговори про припинення вогню за посередництва США, коли президент США Дональд Трамп натякає на угоду, яка може передбачити українську землю та ресурси, виторгувані за мир, жителі бояться, що їхнє місто може назавжди стати російським, — пише The Telegraph
— Мирна угода — це важка дилема, це вибір між свободою і смертю, — розповів виданню один літній чоловік, який живе в Бердянську. — З одного боку, це означає, що нам доведеться залишатися там, де ми є зараз, але з іншого боку це означає продовження війни та більше смертей молодих людей.
Ті, хто розмовляв з The Telegraph, розповіли, що сподіваються, що їхнє місто знову стане українським.
— Із населення, яке ще залишилося тут, 60-70 відсотків чекають повернення України, – сказав виданню бердянець, –
вони досі не вірять і не хочуть вірити, що Росія прийшла назавжди
.
За три роки російського панування за словами жителів, Бердянськ перетворився на високомілітаризований інформаційний вакуум, де репресії, русифікація та тортури використовуються для контролю над місцевим населенням.
Двоє з трьох мешканців, які погодилися поговорити, зробили це за секретним телефоном, який приховували від російської військової адміністрації. За їхніми словами, ці додаткові телефони були необхідними для спілкування із зовнішнім світом.
— По одному [телефону] потрібно жити за їхніми [російськими] законами, а по іншому можна підтримувати зв’язок з Україною і світом… тому що по телебаченню показують лише російську пропаганду, – каже 52-річний мешканець.
Під приціл потрапляли й діти, каже бердянець. «У школах спалювали підручники та книжки українською мовою». А батьків, які не згодні віддати своїх дітей до російських шкіл, можуть посадити і піддати терміну «перевиховання».
— Ми з надією чекаємо справедливого миру, — сказала 52-річна жінка, — щоб кожен міг повернутися додому та возз’єднатися зі своїми родинами.
І щоб Бердянськ став, як і раніше, українським містом.

Новини рубріки

Наловил рыбы на 130 тысяч гривен: в Кушугуме оштрафовали мужчину
07 квітня 2025 р. 20:47

Схопила ніж та вдарила у живіт – у Запоріжжі затримали жінку за вбивство
07 квітня 2025 р. 20:29

После ссоры убила мужа и убежала: в Запорожье произошло убийство
07 квітня 2025 р. 19:47