Літературна гра “Лабіринт-2025”: нагородження переможців

24 квітня 2025 р. 17:36

24 квітня 2025 р. 17:36


У Запоріжжі нагородили переможців міської літературної гри “Лабіринт-2025”. У ній взяли участь учні 8-10-х класів 15-ти навчальних закладів міста. Під час церемонії нагородження конкурсне журі відзначило всіх фіналістів гри, і окремо – команди-переможці. Хто став кращим книголюбом Запоріжжя – у матеріалі.

Міська літературна гра “Лабіринт-2025” добігла фіналу. Цьогоріч у ній взяли участь 16 команд старшокласників із 15 запорізьких шкіл. Літературні баталії розгорнулись навколо антиутопії американської письменниці Сюзанни Коллінз “Голодні ігри”.

“Перший твір Оксенії Бурлаки “Порваний кадр” – про руферів. Другий – про запорозьких козаків Андріана Кащенка “Над Кодацьким порогом”, – сказала ведуча міської літературної гри “Лабіринт” Олена Каменєва. – І третій – Сюзанна Коллінз “Голодні ігри”, антиутопія. Його обрали діти.”

Вже другий рік поспіль перше місце у конкурсі посіла команда юних книголюбів Запорізького ліцею №71. Вона надала максимальну кількість правильних відповідей на питання комісії: 29 із 30.

“Це наш спільний внесок, це наша спільна праця, – сказала учениця Запорізького ліцею №71 Варвара. – І я дуже рада, я пишаюся всіма, бо ми зробили дійсно класну роботу. Наша робота має результат, і я вважаю, що всі щось зробили на шляху до перемоги.”

“Це – збірні команди, ми пропонуємо дітям такий формат, щоб вони гуртувалися, – пояснила вчителька української мови та літератури Запорізького ліцею №71 Олена Шеховцова. – У нас дуже потужний ліцей, наразі навчається більше тисячі дітей. Навчаються в укритті, тому є реальна можливість зібрати та згуртувати. І виховувати таким чином інтелектуальну еліту нашої України.”

Інтелектуальну еліту України виховати можна лише тоді, коли і в родині, і в школі дитину системно залучають до читання, розкриває секрет успіху Олена Шеховцова. Сама вона бере участь у цій грі вже 15-й рік поспіль.

“Батьки, які приводять дітей до нашого ліцею, зацікавлені в тому, щоб виховувати розумних та успішних дітей, – каже Олена Шеховцова. – Ми їм просто допомагаємо, і тому працюємо у тісному трикутнику: вчителі, батьки і діти.”

Друге місце – у команди Запорізької гімназії № 62. А окремий приз за найкраще знання твору отримала її учениця Анастасія Лисенко.

“Цей твір дуже перетинається з нашою сучасністю. Вчить і як виживати, і як бути людяним у найтяжчі часи, – вважає Анастасія Лисенко. – Перше враження було шокуючим, така книга цікава. Потім, коли вже перечитувала, було дуже багато подробиць. Знаєте, вперше прочитаєш – не помітиш. Потім ще раз – вже цікавіше й цікавіше.”

А третє місце виборола команда Запорізької гімназії ”Алеф”.

“У нас була така схема: кожен відповідає за свою частину. Тобто робота команди базується на самій команді, – розповів учень Запорізької гімназії “Алеф” Микола Дрік. – Особисто хочу відзначити Тетяну Захарченко. Вона капітан команди, а я замісник. Вона всіх організувала. І навіть сама запропонувала цей твір організаторам, ще у минулому році.”

Літературній грі “Лабіринт” – майже чверть століття. Перша гра відбулась у 1992-му році. Тоді школярі обрали твір Артура Конан Дойля “Пригоди Шерлока Холмса”. Відтоді учасники прочитали майже сотню книжок. З початку повномасштабного вторгнення гра не припинилась, а перейшла у формат онлайн. А вже зараз конкурсна комісія розглядає, які літературні твори запропонувати школярам для наступної гри – “Лабіринт-2026”.

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі

Літературна гра “Лабіринт-2025”: нагородження переможців

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter .

Літературна гра “Лабіринт-2025”: нагородження переможців

Джерело: tvmtm.online

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua