Пожежі, обстріли чи порятунок людей: як працюють добровольці у Кушугумі

20 травня 2025 р. 17:46

20 травня 2025 р. 17:46


Другий місяць поспіль у Кушугумській громаді функціонує добровільне формування цивільного захисту населення. Працює на громадських засадах при місцевій службі ДСНС. Надає першу домедичну допомогу людям, які опинились у надзвичайних ситуаціях. Як рятують потерпілих – у матеріалі.

Добровільне формування цивільного захисту Кушугумської громади — це 8 місцевих жителів, люди різних професій, які взялись самотужки поратися з викликами війни. Цьогоріч навесні вони згуртувались навколо спільної справи – допомоги землякам після ворожих обстрілів. Разом із пожежниками виїжджають на місце події, надають постраждалим першу домедичну допомогу та вивозять їх із небезпечних місць. У разі необхідності доправляють до медзакладів.

“Якщо сталася пожежа, або масований обстріл, ми допомагаємо населенню, надаємо першу домедичну допомогу, – розповідає начальниця ДФЦЗ Кушугумської громади Марина Довгаль. – Це зупинка кровотечі, евакуація населення, плюс наша швидка працює як соціальне таксі.”

Соціальне таксі вивозить маломобільних людей із зон небезпеки. Є й офіс цивільного захисту. Добровольці облаштували його по-домашньому – для тимчасового перебування людей. Вже в перший місяць роботи вони взяли активну участь в операціях з рятування постраждалих після ворожих атак. Зокрема, коли у квітні окупанти обстріляли Малокатеринівку, і всі екстрені служби громади працювали безперервно 3 доби, у вкрай небезпечній ситуації.

“Ми як медики виїхали, думали, там постраждалі. Хлопці-пожежники працювали, і стався повтор FPV. З нами ще був цивільний, він, на жаль, загинув. У мене 50% поранень. Це осколочні, – згадує Марина Довгаль. – Я втратила слух. По мені моторчик від самої FPV прилетів. Тобто каска мені фактично врятувала життя. Ще був бронежилет, і в застібці кусок металу застряг.”

“3 дні ми взагалі не спали. Тому на одній вулиці пожежа була, і штук 10 FPV по нам прилітало, – згадує заступник начальника ДФЦЗ Кушугумської громади Денис Довгаль. – І ми не могли виїхати з тієї вулиці. Потім КАБи на другий день. І третій день нас поранили. Але дружина полежала, напевно, днів 5, і вже була на роботі.”

А новеньку “швидку” кушугумським добровольцям передала громада. Це – подарунок від міжнародних партнерів. У ній є все необхідне для рятування потерпілих.

Роботі у добровільному формуванні передували курси й тренінги в екстрених службах області. По завершенні команда отримала відповідний сертифікат для рятувальних робіт.

“Ми обучались з обласною ДСНС, проводили навчання, виїжджали, – розповідає пані Марина. – Потім ми проводили з Червоним Хрестом, саме ЗШНР. Це люди, які виїжджають саме на обстріли, та евакуюють людей. Ми і в них набиралися досвіду.”

Не полишає подружжя Довгалів і волонтерську діяльність. Ще на початку великої війни створило БФ “Довгаль” для допомоги військовим. А днями у Кушугумі відкрився Центр громадського захисту, де Марина у якості соціального працівника допомагатиме родинам, які зазнали гендерного насильства.

Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі

Пожежі, обстріли чи порятунок людей: як працюють добровольці у Кушугумі

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter .

Пожежі, обстріли чи порятунок людей: як працюють добровольці у Кушугумі

Джерело: tvmtm.online

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua