вологість:
тиск:
вітер:
Восьму в області підземну школу відкрили у Запоріжжі
У центрі Запоріжжя відкрили ще одну підземну школу – на території області це вже восьма. Поки уроки тут проводять в тестовому режимі, проте безпечний простір має все необхідне для комфортного навчання. Більше – у матеріалі.
В шостому класі триває урок математики. Тема заняття “Координатна площина”. Діти повторюють вивчений матеріал.
“Разом з цим повторювали географію, карти України, знаходили за координатами міста України, – розповідає вчителька математики ліцею Оксана Білоус. – Вирішили так подорожувати, поки чекаємо закінчення війни, обов’язково відвідаємо ті міста, які ще не відвідали.”
Раніше цей навчальний заклад діяв онлайн, а тепер завдяки появі підземної школи ліцей зможе працювати очно. Вчителі кажуть, різниця між тим, що було і тим, що зараз – колосальна.
“Бачити очі дітей, коли вони перед тобою, їх реакцію на твої пояснення, набагато зручніше, – каже Оксана Білоус. – Сама атмосфера школи, нарешті ми її відчули, бо дистанційно передати усі емоції, які б хотілося передати нашим дітям, змоги такої немає. Але зараз, я сподіваюся, буде набагато краще.”
“Мені дуже сподобалося, – ділиться учениця ліцею Поліна, – 3 роки не ходити в школу, і потім прийти. Я навіть вчора трохи плакала від щастя, мені дуже тут подобається. Тут все дуже сучасне, дошки сучасні, дуже зручні коридори, можна посидіти, пограти в різні ігри, дуже просторо.”
Під час навчання онлайн особливо складно було учням початкових класів, кажуть в освітньому закладі.
“Ми працювали тільки онлайн, і я вважаю, що це неприпустимо, – каже директор ліцею Анатолій Рівкін, – бо в нас вже є покоління дітей 2020 року, з карантину, які не пишуть, як потрібно писати, в них не відпрацьовуються графічні навички, навички писання.”
А в іншій аудиторії зараз навчаються учні четвертого класу. Триває урок “Я досліджую світ”. Діти робили лепбук на екологічну тематику.
“Коли діти були вдома, ми не могли таке зробити, таку роботу колективну, – каже вчителька початкових класів ліцею Олена Кулігіна. – Ми раді, що змогли попрацювати всі разом, спілкуючись, і такий колективний проєкт у них вийшов. У нас повністю було онлайн-навчання. Ці діти змогли тільки трохи познайомитися в першому класі, і ми пішли на онлайн-навчання. Вони сьогодні декого побачили вперше, тільки в екрані бачили, знайомилися. Сьогодні дуже емоції переповнюють і дітей, і вчителів. Головне, що тут безпечно, ми спокійно проводимо уроки.”
“Тут такі ремонти, якось по-сучасному, дуже прикольно, що така можливість є – тут навчатися, – каже учениця ліцею Лілія. – Виходиш в коридор, там є ігри: теніс настільний, в футбол хлопчики грали.А в класах є всякі фігурки, блоки, по яких можна рахувати.”
У просторі 14 навчальних кабінетів. Навчатися будуть у дві зміни. Потурбувались і про те, чим зайняти дітей на перервах, зокрема, в коридорах є можливість почитати або пограти в ігри. Організовуються для школярів і різноманітні активності.
Загалом будівництво безпечної школи тривало 7 місяців. Попри те що, заклад розташований на сім метрів під землею, всередині це не відчувається, адже школа має потужне обладнання, зокрема систему вентиляції та освітлення.
“На всяк випадок є генератор, ми підключені, є така категорія “А”, світло ніколи не вимикається, й у нас є деяка потужність, щоб забезпечити життєдіяльність категорії “А”, – каже директор ліцею Анатолій Рівкін. – Тиску не відчуваю, прохолодно тут. Подяка нашим будівельникам, вони розстаралися, дуже в нас красиво, ви бачите інтер’єр.”
На відкриття підземної школи разом з очільниками міста та області завітала й заступниця міністра освяти і науки Надія Кузьмичова. Особисто оглянула безпечний простір, де навчаються діти.
“Ті діти, які присутні сьогодні в цій школі, вони свідчення того, що такі простори є вкрай, критично необхідні, щоб виходити на очну освіту, – каже заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова. – Очна освіта – це, без перебільшення, про нашу економічну ефективність через 5-10-15 років. Так, це далеко, але, не подумавши про це зараз, можна зіткнутись із дуже драматичними наслідками для держави в цілому.”
Ця підземна школа стала восьмою в області. Зараз на території регіону перебуває понад 60 тисяч дітей. Щодня школи відвідують більш ніж 15 тисяч учнів.
“В середньому в підземну школу щодня ходить від 600 до 750 дітей, – розповів начальник Запорізької ОВА Іван Федоров. – Все залежить від щільності району, комплектності класів. Це восьма школа, а до кінця року плануємо, що в нас буде 25 підземних шкіл, а також довідремонтовані укриття. Наш план до кінця цього учбового року – щодня до школи мають ходити більше 30 тисяч дітей.”
“З усіх 108 шкіл ця, 97, яка надає можливість відвідувати повноцінно учбовий процес, – сказала в.о. міського голови Запоріжжя Регіна Харченко. – Ми перші з прифронтових територій, яким вдалося забезпечити харчування в навчальних закладах, ми перші на прифронтових територіях забезпечили роботу дитсадків в подовженому режимі. Від того часу, коли ми почали розвивати мережу освітніх закладів, до міста повернулося більше 2 000 діток, що свідчить про те, що повернулися 2 тисячі родин.”
Відвідувати цю підземну школу під час повітряних тривог зможуть і люди, які мешкають поруч з навчальним закладом. Для них облаштують спеціальну локацію для перебування.
Оперативну інформацію про ситуацію читайте у нашому телеграмі
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter .

Новини рубріки

В «Дії» появятся платные сервисы: что изменится для запорожцев
22 травня 2025 р. 20:20

Мешканець Запоріжжя знайшов на Туристичному пляжі старовинну козацьку зброю (фото)
22 травня 2025 р. 19:57

Россия завершает подключение Запорожской АЭС к своей энергосети
22 травня 2025 р. 19:53