вологість:
тиск:
вітер:
Розшукувала поліція двох країн - запоріжець придумав криптовалютну аферу і виманював гроші в іноземців
У Запоріжжі судитимуть двох учасників шахрайського кол-центру, який ошукував мешканців країн ЄС
Четверо запоріжців прикинулись фінансовими консультантами та виманювали кошти у жителів Євросоюзу. Через створені кол-центри вони ошукали трьох іноземців на понад 340 000 гривень. Але завдяки співпраці українських і латвійських правоохоронців справу вдалося довести до суду. Подробиці розповіли у відділі комунікації поліції Запорізької області.
Злочинна схема діяла на міжнародному рівні та охоплювала територію кількох країн. За даними слідства, один із запоріжців розробив механізм привласнення грошей іноземців під приводом допомоги з повернення втраченої на торговельних біржах криптовалюти. Для реалізації схеми він орендував офіси, облаштував їх спеціалізованою технікою, та, залучивши трьох «помічників», організував діяльність псевдофінансових кол-центрів.
Учасники групи через інтернет шукали громадян країн ЄС, які мали досвід інвестування у криптовалюту. Телефонували їм, представлялись працівниками відомих фінансових установ або європейських регуляторів і пропонували послуги з повернення втрачених коштів. «Допомога» коштувала від 1000 до 5000 доларів.
Шахраї використовували клієнтські бази, придбані в DarkNet, а також спеціалізоване програмне забезпечення, що приховувало джерело дзвінків та унеможливлювало їхнє відстеження. Потерпілим пропонували завантажити електронний гаманець і перерахувати на нього кошти для «конвертації у криптовалюту», після чого припиняли спілкування. Отримані активи переводили на підконтрольні рахунки.
У березні минулого року під час масштабної спецоперації трьох фігурантів затримали. Обшуки відбулися у приміщеннях кол-центрів і за місцями проживання підозрюваних на території Запорізької, Харківської та Дніпропетровської областей.
Під час обшуків вилучено комп’ютерну техніку, чорнову документацію, банківські картки, а також боєприпаси.
Чотирьом фігурантам повідомили про підозру у вчиненні злочинів, передбачених:
- ч. 4, 5 ст. 190 (Шахрайство);
- ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);
- ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.
Наразі обвинувальний акт щодо двох чоловіків скеровали до суду для розгляду по суті. Матеріали кримінального провадження стосовно інших двох фігурантів виділені в окреме провадження у зв’язку з їх розшуком та мобілізацією.
Заходи з викриття здійснювались спільною слідчо-оперативною групою (Joint Investigation Team – JIT) створеної за підтримки Європолу та Євроюсту, із працівників управлінням по боротьбі з кіберзлочинністю Головного управління кримінальної поліції Державної поліції Латвії, управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області ДСР Нацполіції України, слідчими відділу поліції № 1 Запорізького районного управління та обласного главку поліції в Запорізькій області, кіберфахівцями Управління СБУ в області під процесуальним керівництвом Запорізької обласної та Вознесенської окружної прокуратур.
Ми писали, що «чорні рієлтори» провернули аферу – у Запоріжжі сім квартир стали здобиччю шахраїв (фото) .

Новини рубріки

Отравление в детском саду: в Энергодаре массово заболели дети
10 липня 2025 р. 19:03

Коммунальщики Запорожья засыпали щебнем остатки старого здания: что говорит краевед
10 липня 2025 р. 18:57