вологість:
тиск:
вітер:
Паразит в оці — мешканець Запоріжжя підхопив небезпечне захворювання від укусу комара
У Запоріжжі зафіксували випадок дирофіляріозу
У Запоріжжі зареєстровано новий випадок дирофіляріозу — рідкісного, але небезпечного паразитарного захворювання, що передається людині через укуси заражених комарів. Про це повідомили у Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Гельмінта виявили в мешканця Запоріжжя на повіці ока. Паразит «переповз» під шкірою з носа до ока.
Це хвороба, яку викликають личинки паразитичних нематод роду Dirofilaria. Після укусу комара, який є переносником, личинки потрапляють у підшкірну клітковину людини, де можуть розвиватися протягом кількох місяців або навіть років. Паразит не розмножується в організмі людини, але може викликати болісні та тривожні симптоми.
Перші ознаки – свербіж, почервоніння, набряки та поява ущільнень під шкірою, часто в ділянці голови чи обличчя. Також можливе підвищення температури, загальна слабкість та характерне «повзання» паразита під шкірою, яке пацієнти можуть відчувати. Іноді дирофілярії потрапляють до ока – тоді симптоми включають запалення повіки, біль і порушення зору.
Захворювання у місті реєструється спорадично. У 2023 році було виявлено 3 випадки, у 2024 – 5. За перше півріччя 2025 року це вже перший випадок. У більшості хворих не було подорожей за межі області. У восьми з дев’яти випадків гельмінтів виявили в ділянці голови, зокрема тричі – в оці.
Було госпіталізовано та прооперовано в стаціонарі – 2, амбулаторно -7. Гельмінти були видалені: з області голови – 6, в тому числі ока – 3; область тулуба – 3.
Всі видалені гельмінти були доставлені на ідентифікацію до паразитологічної лабораторії Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Так, дирофіляріоз — виліковний, однак потребує своєчасної діагностики та хірургічного втручання для видалення паразита. У 6 випадках діагноз встановили ще до операції. Видалених гельмінтів надсилають на аналіз до паразитологічної лабораторії.
Найкраща профілактика — уникати укусів комарів.
Для цього:
- використовуйте репеленти;
- ставте антимоскітні сітки;
- носіть одяг, що закриває тіло у вечірній час;
- зменшуйте кількість стоячої води поблизу дому.
При появі незвичних ущільнень під шкірою, особливо в ділянці обличчя, та загальному погіршенні самопочуття, не займайтесь самолікуванням — обов’язково зверніться до лікаря.
Раніше ми розповідали, як у Запоріжжі бригади швидкої врятували життя двом пацієнткам : одна з них не дихала, в іншої зупинилось серце.

Новини рубріки

Ослабнет ли жара в Запорожье в ближайшие дни и что советует ГСЧС
09 липня 2025 р. 21:03

Неймовірна спека та мінлива хмарність – якою буде погода у Запоріжжі наприкінці тижня
09 липня 2025 р. 20:36

Водоснабжение на пределе: в Запорожской области просят экономить воду
09 липня 2025 р. 20:14