вологість:
тиск:
вітер:
Громада у Запорізькій області потерпає від нашестя сарани - місцева влада розповіла, як буде боротись зі шкідником
Небезпечні шкідники оселились в обмілілому Каховському водосховищу і тероризують Кушугумську громаду в Запорізькому районі
Сарана атакує Кушугумську громаду Запорізького району - 10 липня ми писали, що місцеві жителі повідомляли про масову появу цих небезпечних комах у районі Осетрівки , це пасажирський залізничний зупинний пункт у селищі Кушугум.
"Комісія селищної ради провела обстеження та вивчила ситуацію на місцях. Спільно з компетентними службами напрацьовується алгоритм реагування, з урахуванням умов воєнного стану та поточних безпекових обмежень.
За результатами спостережень виявлено, що комахи знаходяться на території Каховського водосховища, а в спекотну погоду комахи тимчасово виповзають з очерету і прямують до прилеглих територій, де є городина, волога, шукаючи прохолоду.
Після зниження температури — повертаються назад у район Каховського водосховища".
До речі, коли тут було цілим Каховське водосховище, то такої кількості сарани у громаді не спостерігалось.
Сьогодні сайт "Агропортал" повідомив про нашестя сарани у селищі Малокатеринівка цієї ж громади, що знаходиться неподалік від району Осетрівки.
Відповідне відео опублікувала група "Новини прифронтових громад Запоріжжя" у фейсбуці. На кадрах видно велику кількість комах на дорозі, в траві, стінах будинків.
Сьогодні у Кушугумській селищній раді повідомили :
"Сьогодні відбулася робоча нарада за участі керівництва Кушугумської селищної ради, фахівців профільних відділів та представників Держпродспоживслужби в Запорізькій області. Під час наради було обговорено ситуацію з нашестям сарани та визначено чіткий план дій.
Вже завтра, 15 липня, з 7.00 на території громади розпочнуться заходи з обробки територій несільськогосподарського призначення з метою локалізації та ліквідації шкідника".
Бджолярів Кушугумської громади попросили поставитися з розумінням до ситуації та вжити необхідних заходів для убезпечення своїх пасік на період проведення обробки.
Також у селищній раді звернулися до аграріїв Кушугумської громади , щоб вберегти урожай від сарани:
"Закликаємо місцевих фермерів та аграріїв не зволікати з проведенням обробки сільськогосподарських угідь. Рекомендуємо вжити своєчасних профілактичних заходів, аби запобігти проникненню та поширенню шкідника на поля, особливо на посівах, що знаходяться поблизу очеретяних зон та ділянок з підвищеною вологістю...
Просимо дотримуватись інструкцій щодо використання препаратів та враховувати метеорологічні умови і наявність пасік у радіусі дії засобів".
Для обробки сільськогосподарських угідь порекомендували використовувати перевірені й відносно безпечні препарати: Енжіо, Аркіт, Блискавка КЕ, Грінфорд, Дихлор БК, КЕ, Ентіо, Ефорія, Залп КЕ, Іназума, Камітарі, Карейе Зеон, Матч 050, Нірвана.
У разі виявлення комах мешканців громади просять звертатися до Кушугумської селищної ради за телефоном 233-42-22.
Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області у зв’язку з активізацією сезонної фази розвитку саранових звертає увагу органів місцевого самоврядування та сільсьгосптоваровиробників на своєчасність виявлення місця концентрації небезпечних комах та необхідності термінового проведення заходів щодо обробки посівів, угідь та земель несільськогосподарського призначення із дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин.
Сарана італійський прус може активно перелітати на декілька кілометрів, в разі вітряної погоди переноситься на великі відстані. Основні «резервуари» популяції шкідника в заплавних луках у дельтах річок.
Шкода яку завдає посівам сарана італійський прус: в якості харчування сарана їсть листя, стебла, квіти рослин, також під час масової міграції може бути знищений весь посів в самі короткі терміни, втрати врожаю можуть становити від 25% до 100%.
Ефективні заходи боротьби з небезпечним шкідником це застосування інсектицидів відповідно Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні - «Хлорпірівіт-агро» КЕ, «Хантер» КЕ, «Ф’юрі» ВЕ, «Флоксен 247 SC» або інші.
Ми писали, що у селищі Малокатеринівка відкрили сучасний бювет з артезіанською водою - були проблеми після обміління Каховського водосховища .

Новини рубріки

Массовая гибель рыбы в Запорожье: что произошло
14 липня 2025 р. 20:08

Запорожье - третье среди регионов по влиянию тревог на работу ТЦ
14 липня 2025 р. 19:21

Дерево Пам’яті у Запоріжжі – як запоріжці можуть доєднатися до церемонії
14 липня 2025 р. 19:13