Найвідоміші будинки Запоріжжя - прогуляємось цікавими локаціями міста (фото)

26 липня 2025 р. 18:23

26 липня 2025 р. 18:23


Круглий, Плаский, П’яний, Пряниковий - це назви незвичайних будинків у Запоріжжі, які відповідно виглядають

Запоріжжя часто недооцінюють як архітектурне місто - хоча воно справді має чим здивувати. Тут зібралося все: лаконічний конструктивізм 1930-х зі сміливими формами і модернізм другої хвилі, розмах так званого сталінського ампіру, затишні фасади післявоєнної забудови, а подекуди — й ар-деко або сецесійні елементи старих прибуткових будинків. Ці стилі не просто співіснують — вони створюють особливу атмосферу міста, яку легко не помітити, якщо не придивитися.

Багато мешканців щодня проходять повз архітектурні перлини — і не замислюються, що за історія або задум ховається за тим чи іншим фасадом. У цій добірці, опублікованій на сторінці департаменту культури і туризму Запорізької міськради у фейсбуці, зібрані найцікавіші будівлі (звісно, не всі) з геолокаціями, щоб пройтись містом по-новому — не навмання, а з відкритими очима.

"Погуляли Google Maps 2015 року. Назбирали вам локацій найвідоміших будинків Запоріжжя: Круглий, Плаский, П’яний, Пряниковий (і це не про смак) — про всі ці будинки ви точно колись чули або бачили на власні очі", - зазначили у департаменті культури і туризму.

Представлені будинки (дивіться галерею в кінці публікації), в основному історичних районів Запоріжжя - Старого міста та Шостого селища.

Ми писали, що Музей архітектури Запоріжжя проводив безкоштовні екскурсії Шостим селищем - його керівник, історик Михайло Мордовськой розповів багато цікавинок.

Найвідоміші будинки Запоріжжя - прогуляємось цікавими локаціями міста (фото)

Таку назву будинок в Шостому селищі отримав за зовнішнє оздоблення фасаду. Спочатку за адресою Сержанта Медведєва, 4 був дитячий садок.

Історик Михайло Мордовськой розповідав про нього під час екскурсії Соцмістом:

"Насправді це звичайна будівля, просто оздоблена експериментальною плиткою. Таку плитку можна побачити й на Хрещатику у Києві. З нею треба вміти працювати. Тому, що коли її забагато, то вона може створити антиефект.

За допомогою такої плитки можна щось підкреслити. На Хрещатику все зроблено набагато гармонійніше, там плитка виглядає насправді класно, підкреслює нюанси неокласичної архітектури. А тут, по суті, немає неокласичної архітектури і немає, що підкреслювати. Плитки по всій будівлі створюють ефект пряничного будиночку.

Тому на екскурсіях завжди жартую, що це така репліка на Пряникові буидиночки Гауді у парку Гуель в Барселоні. Тож, у нас в Запоріжжі теж є такой будиночок".

Ми писали, що у Запоріжжі із синагоги зробили Будинок фізкультури – як це було .

Головне фото автора - будинок-блок к Шостому селищі

Найвідоміші будинки Запоріжжя - прогуляємось цікавими локаціями міста (фото)

Найвідоміші будинки Запоріжжя - прогуляємось цікавими локаціями міста (фото)

Джерело: zprz.city