Інвестиції в оборонне виробництво та підтримка України на шляху до НАТО: результати зустрічей Глави держави Володимира Зеленського з партнерами – державами Північної Європи

30 жовтня 2024 р. 11:04

30 жовтня 2024 р. 11:04


Глава держави взяв участь в IV саміті Україна – Північна Європа. У Рейк’явіку Володимир Зеленський закликав приєднатися до оснащення бригад, збільшити інвестиції у виробництво зброї в Україні, зокрема ракет великої дальності, безпілотників і систем РЕБ, та у закупівлю артилерійських боєприпасів для українських воїнів у третіх країнах, а також вжити заходів щодо тіньового флоту РФ. Окремо він наголосив на тому, що для України важливо отримати запрошення приєднатися до Північноатлантичного Альянсу.

Пише Голос-Інфо з посиланням на Голову Івано-Франківської ОВА


Пише Голос-Інфо з посиланням на Голову Івано-Франківської ОВА

За підсумками саміту Вололимир Зеленський в офіційні заяві наголосив, що країни Північної Європи надають оборонну підтримку Україні, зокрема у виробництві зброї, допомагають у підготовці до зими, будівництві укриттів і підтримують План перемоги.

  • Глава держави подякував Ісландії та Прем’єр-міністру країни Б’ярні Бенедіктссону за організацію саміту й відданість міжнародному праву.
  • Він також відзначив лідерство Данії в інвестуванні у виробництво зброї в Україні.
  • Фінляндії – за нещодавно наданий оборонний пакет, участь у коаліції укриттів та організацію конференції на основі пункту Формули миру щодо захисту довкілля.
  • Подякував за підтримку Швеції українського енергосектора перед початком опалювального періоду.
  • Норвегії – за посилення ППО, допомогу в морському компоненті, довгострокову фінансову підтримку України та готовність підсилити енергетику.

Під час першого візиту до Ісландії Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Прем’єр-міністром країни Б’ярні Бенедіктссоном. Глава держави подякував за підтримку України з перших днів повномасштабного російського вторгнення та закликав Ісландію фінансувати українське виробництво снарядів, далекобійних дронів і ракет та іншої зброї, а також приєднатися до коаліції укриттів, яку ініціювали Україна та Фінляндія.


Президент акцентував, що запрошення України до Альянсу – перший пункт Плану перемоги, адже тільки це є єдиною гарантією тривалого миру.

Реабілітація поранених воїнів і можливість патронату над українськими регіонами – результати зустрічі Володимира Зеленського з Президенткою Ісландії Халлою Томасдоттір. Глава держави подякував Ісландії за підтримку України з перших днів повномасштабного російського вторгнення та за проведення четвертого саміту Україна – Північна Європа. Володимир Зеленський відзначив внесок Ісландії у створення Реєстру збитків та спеціального трибуналу щодо злочину агресії. Серед питань, які обговорили під час зустрічі, – участь Ісландії в коаліції з розмінування та у тренуванні українських саперів, реабілітація поранених воїнів, залучення ісландських компаній до протезування, повоєнна відбудова України та протидія російській дезінформації.

Окрему увагу приділили реалізації Формули миру та підготовці до другого Саміту миру.

Фінансування українського оборонного виробництва та другий Саміт миру: Президент зустрівся з Прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен. Ключові теми обговорення – продовження оборонної підтримки України та надходження зброї й техніки з оголошених пакетів допомоги. Володимир Зеленський і Метте Фредеріксен наголосили на тому, що важливо посилювати українську ППО та обговорили можливість підготовки та оснащення бригади ЗСУ скандинавськими країнами. Окрему увагу приділили збереженню тиску на рф та обмеженню російського експорту сирої нафти й нафтопродуктів.

У Рейк’явіку Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере.

Головна тема зустрічі – підтримка України на полі бою, у дипломатичній та фінансовій сферах. Прем’єр-міністр Норвегії розповів про намір збільшити допомогу.

Серед основних тем переговорів – підсилення протиповітряної оборони та далекобійних спроможностей нашої країни.

Президент України і Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо обговорили оборонну підтримку й підготовку до другого Саміту миру. Сторони обговорили й посилення ППО, постачання артилерійських боєприпасів та інвестиції у виробництво українських далекобійних дронів і ракет. Президент також відзначив лідерство Фінляндії в коаліції цивільного захисту щодо будівництва укриттів.
Питання про посилення українського повітряного щита стало основним під час зустрічі Володимира Зеленського з Прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном. Зокрема, Глава держави наголосив на тому, що Україні важливо отримати запрошення до НАТО й дозвіл застосовувати далекобійну зброю по російських військових об’єктах.

Окремий фокус розмови – на фінансуванні українського виробництва далекобійних ракет і дронів та підтримка енергомережі взимку. Глава держави наголосив, що Швеція – один із найважливіших донорів енергетичної допомоги Україні, і подякував за всі пакети оборонної підтримки.


Окремий фокус розмови – на фінансуванні українського виробництва далекобійних ракет і дронів та підтримка енергомережі взимку. Глава держави наголосив, що Швеція – один із найважливіших донорів енергетичної допомоги Україні, і подякував за всі пакети оборонної підтримки.

Інвестиції в оборонне виробництво та підтримка України на шляху до НАТО:  результати зустрічей Глави держави Володимира Зеленського з партнерами – державами Північної Європи

Джерело: www.golosinfo.com.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua