ІІІ Прикарпатський юридичний форум зібрав правників з усієї країни: що обговорювали

08 листопада 2024 р. 20:58

08 листопада 2024 р. 20:58


В Івано-Франківську завершився ІІІ Прикарпатський юридичний форум. Форум традиційно пройшов в Університеті Короля Данила, пише КУРС , який цьогоріч був інформаційним партнером події.

Центральна цьогорічна тема Форуму — «Правові реформи: виклики та очікування» — обʼєднала в дискусії понад 200 представників різних галузей юриспруденції з усієї країни.

У рамках Форуму відбулося кілька панелей з актуальної юридичної проблематики: «Судова реформа та доступ до правосуддя», «Правозастосування в умовах воєнного стану», «Проєкт Кримінального Кодексу України: фінал чи початок?», «Жінки в правничій професії».

Прикарпатський юридичний форум - дискусії

Загалом, Форум зібрав правників з усієї України. Його спікерами були як науковці, так і практики – адвокати, судді, криміналісти. Відвідали подію і студенти – представники університетів Києва, Житомира, Одеси, Львова, Чернівців та Івано-Франківська. Вони взяли участь в студентському правничому хакатоні «Університет, місто, бізнес».

Прикарпатський юридичний форум зібрав правників з усієї країни

Під час Форуму учасники обговорили проблеми судочинства, намагалися знайти шляхи їх вирішення, а також презентували практичний посібник про відшкодування шкоди особам, що постраждали внаслідок військової агресії рф.

Одним із основних питань, які обговорювали правники, було реформування Кримінального Кодексу України.

«У кримінальному праві зараз основним є прийняти новий кодекс. Попередній кодекс пострадянський, написаний під впливом російської федерації. Друга причина – чинний кримінальний кодекс за роки свого існування розбалансувався. До нього Верховна Рада прийняла понад півтори тисячі змін»,  – зазначив під час панельної дискусії професор кафедри кримінального та кримінально-процесуального права «Києво-Могилянської академії» Микола Хавронюк.

Новий кодекс пишуть уже п’ять років. Він буде ліберальнішим і демократичнішим, зазначили учасники дискусії. Завершити його планують в 2025 році, але потрібно буде ще два-три роки, щоб ввести його в дію. Після того потрібно буде перенавчити суддів, прокурорів, написати посібники і навчити за ними студентів.

«Ми як викладачі вже почали цей процес. На заняттях показуємо студентам, що за чинним кодексом – ось так, а за вимогами Європейського Союзу та в проєкті нашого нового кодексу – по-іншому. Це дозволяє їм широко бачити правову картину», – додав науковець.

«Нам потрібно не лише порушувати складні проблеми, а й обмінюватися думками щодо реальних шляхів їхнього вирішення. Важливо, щоб юридичні норми впливали на суспільство позитивно, формуючи майбутнє покоління», — підкреслив ректор Університету Короля Данила Мирослав Луцький.

Ctrl + Enter

ІІІ Прикарпатський юридичний форум зібрав правників з усієї країни: що обговорювали

ІІІ Прикарпатський юридичний форум зібрав правників з усієї країни: що обговорювали

Джерело: kurs.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua