Майже 500 захисників і захисниць скористалися пілотним проєктом із зубопротезування та зуболікування на Прикарпатті

16 листопада 2024 р. 13:55

16 листопада 2024 р. 13:55


«Пілотний проєкт "Зубопротезування та зуболікування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України" адмініструє Національна служба здоров’я України. Наразі 11 142 особи безоплатно отримали ці послуги. Найбільше — у Харківській, Полтавській  та Сумській областях. Оскільки Міністерство охорони здоров'я України продовжуватиме реалізацію проєкту і в наступному році, наразі спільно працюємо над пропозиціями та комунікацією. Прагнемо, щоби проєкт продовжував діяти на користь всіх тих, хто захищав і продовжує захищати нашу країну від ворога» , — каже  голова НСЗУ Наталія Гусак .

З початку пілотного проєкту послугою з лікування вже скористалися 8 398 захисників та захисниць, із зубопротезування — 4 465. НСЗУ сплатила майже 30 млн грн за надання послуги з зубопротезування та більше 12 млн грн — за послуги зуболікування.

«В Івано-Франківській області послуги із зубопротезування в межах пілотного проєкту надають вже шість медзакладів, із зуболікування — 17. Першою послугою скористалися вже 330 пацієнтів, найбільше — в Обласній стоматполіклініці, другою — 235, найбільше — у Міській клінічній лікарні №1 Івано-Франківська. Загальна кількість пацієнтів в області — 485. Послугами можуть скористатися не лише учасники бойових дій, а й ветерани війни, люди з інвалідністю внаслідок війни, а також військовослужбовці, які поки не отримали статус учасника бойових дій, але продовжують виконувати бойові завдання» , — говорить директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик .

Гранична вартість послуг із зуболікування не може перевищувати 24 952 грн, із зубопротезування — 14 984 грн.

Як отримати послугу з зуболікування:

  • отримати направлення від лікаря-стоматолога;
  • звернутися до медзакладу, який має договір із НСЗУ;
  • заповнити заяву та надати копії документів з пред’явленням оригіналів.

Які документи потрібні: паспорт громадянина України; облікова картка платника податків; посвідчення (учасника бойових дій/особи з інвалідністю внаслідок війни/посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).

Військовослужбовці, які не перебувають у відпустці, також мають отримати скерування (направлення) від командира військової частини. А потім звернутися до лікаря, який надасть направлення для отримання відповідної послуги.

Захисники та захисниці мають право скористатися послугами зубопротезування та зуболікування будь-де, незалежно від місця проживання, перебування чи прописки. Скористатися кожною послугою можна один раз протягом року в межах граничної суми.

Послуги із зубопротезування та зуболікування покриваються як дві окремі послуги в межах пілотного проєкту. Пацієнт може безоплатно отримати як послуги із лікування зубів, так і протезування, залежно від потреб:

  • Стоматологічне обстеження та оцінку стану здоров'я ротової порожнини.
  • Проведення інструментальних досліджень (рентгенографія, ортопантомографія тощо).
  • Лікування карієсу та його ускладнень.
  • Лікування травм зубів та їх опорного апарату.
  • Відновлення анатомічної форми зубів, включаючи встановлення стоматологічного штифта.
  • Хірургічне та нехірургічне видалення зубів.
  • Підготовка ротової порожнини до протезування (без урахування лікувальних процедур).
  • Встановлення зубних протезів (незнімних металокерамічних, повних/часткових знімних нейлонових/акрилових, частково знімних бюгельних).
  • Виготовлення протезів (відбитки, прикус, вибір матеріалу, дизайн, фрезерування/моделювання).
  • Фіксація протезів (припасування, контроль, корекція, полірування).
  • Знеболення на всіх етапах.
  • Невідкладна медична допомога.
  • Направлення на спеціалізовану допомогу та інші медичні послуги.

З повним переліком послуг можна ознайомитися на сайті НСЗУ в розділі «Громадянам»/«Безоплатне зубопротезування та лікування для захисників та захисниць»: https://cutt.ly/yeG5Xr4u .

Знайти найближчий до вас медичний заклад, який бере участь у проєкті, можна на аналітичній панелі (дашборді) з онлайн-мапою «Надавачі медичних послуг за напрямом “ Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України ”».  У полі фільтрів зліва оберіть область, населений пункт. Також ви можете одразу обрати стоматологічний заклад. У полі «Пакет/Напрям» оберіть необхідну послугу: «Протезування зубів» або «Лікування зубів».

Також дізнатися, який заклад надає послуги безоплатно, можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Майже 500 захисників і захисниць скористалися пілотним проєктом із зубопротезування та зуболікування на Прикарпатті

Джерело: vikna.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua