вологість:
тиск:
вітер:
До чоловіків долучаються жінки: розвідники 12 бригади "Азов" провели вишкіл на Франківщині
Військові 12 бригади спеціального призначення “Азов” провели на Франківщині вишкіл. Військові організували для всіх охочих заняття з тактичної та вогневої підготовки, саперної справи, практичної медицини й керування дронами. У вишколі взяли участь пів сотні людей, пише КУРС з посиланням на Суспільне .
Як розповів рекрутер 12 бригади в Івано-Франківську, організатор вишколу Андрій Кореневич , 90% учасників вишколу — люди до 30 років. Попри те, що більшість з них — чоловіки, до навчань долучаються і жінки.
“Люди мають зрозуміти: армія — це не страшно. Важко, але не страшно. Армія — це завжди навчання. Вчитися, вчитися, і ще раз вчитися. Армія — це не тільки стрільба в одну точку, а й робота розвідника з дроном. Це робота медика і сапера”, — каже військовослужбовець.
“Сьогодні — не важко, тому що стараюся підтримати свою фізичну форму. Нічого важкого немає, бо ми не є десь в бойових умовах. Я долучилася до вишколу, бо, по-перше, бригада “Азов” — одна з найкращих. Це дуже цінно — перейняти від них досвід. Дуже висока якість тренування. Живі легенди, живі герої”, — розповідає учасниця вишколу Катерина .
Під час навчань учасників поділили на декілька груп. Заняття проводили впродовж дня на п’ятьох локаціях.
“Я не міг пройти повз цей вишкіл, особисто знайомий з багатьма “азовцями”. По-перше, хотів підтримати донатом, по-друге — долучитися. У ці часи дуже важливо хоча б теоретично, а в ідеалі — на практиці знати правила поводження зі зброєю, базову тактику і медицину насамперед. Тому що “прилітає” не тільки на фронті, а і в тилу”, — говорить учасник вишколу Юрій Сидоров .
Заняття провели військовослужбовці групи розвідки першого батальйону 12 бригади “Азов”.
“Це безпосередньо хлопці, які беруть участь в найгарячіших точках, які є “скальпелем” батальйону для того, щоб вирізати найбільш небезпечні “пухлини”, які є на фронті”, — каже організатор вишколу Андрій Кореневич.
Снейк — бойовий медик. У групі розвідки він служив на посаді розвідника-санітара. Боєць розповідає, що надавав допомогу та працював на всіх ланках евакуації. На вишколі він навчав учасників, зокрема й того, як реагувати, коли поруч є поранені, як “сортувати” травмованих, надавати допомогу при масивних кровотечах та як самотужки евакуювати людину. З кожною групою боєць працював по дві години. Його основне обладнання — турнікет.
“Найменше, що з собою може взяти людина, це турнікет. Я навчаю, як із ним нормально поводитися, як реагувати на поранення, що робити та як діяти, щоб ти сам не став пораненим. А також як врятувати людину, маючи тільки турнікет”, — пояснює Снейк.
Зі слів Андрія Кореневича, вишкіл організували також і для того, щоб цивільні могли познайомитися та поспілкуватися із військовослужбовцями.
“Це такі самі хлопці, як вони. Не боги, не титани. Так, вони роблять титанічні зусилля, героїчні вчинки. Але це такі самі хлопці. У кожного цивільного, який прийшов на вишкіл, є всі шанси стати таким самим солдатом”, — говорить Андрій Кореневич.
Читайте : Гори показують, хто чого вартий: як “едельвейси” тренуються в Карпатах .
Ctrl + Enter
Джерело: kurs.if.ua
Новини рубріки
У Вигодській громаді відкрили новий кабінет комп’ютерної томографії (ФОТО)
20 листопада 2024 р. 17:58
Сполучені Штати надали Україні черговий пакет військової допомоги на $275 млн
20 листопада 2024 р. 17:54
Кіноперегляд, благодійні ярмарки, форум молоді. Куди піти в Івано-Франківську 21-24 листопада
20 листопада 2024 р. 17:51