Навчання, підтримка, реабілітація: для кого в Городенці відкрили новий простір

21 листопада 2024 р. 11:49

21 листопада 2024 р. 11:49


У Городенці в межах проєкту «Громада єднання: реінтеграція через STEAM» відбулося відкриття нового простору. КУРС побував на події.

Проєкт профінансував уряд Великої Британії через благодійний фонд «Вірні». Долучилися також благодійний фонд «МХП-Громаді» та сама Городенківська громада. Спершу в основі проєкту була робота зі школярами у сфері робототехніки. Згодом до цього напряму додали ще два – ветеранський та активізації жіночого руху.

Проєкт «Громада єднання: реінтеграція через STEAM»

За сприяння «МХП-Громаді» проходить всеукраїнський конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно», який працює в 13 областях України. За словами керівниці групи соціального розвитку фонду Уляни Баранової , цьогоріч учасники подали понад 900 заявок на конкурс. 150 проєктів отримали перемогу і один із них – простір у Городенці.

« Цей проєкт також про дітей, оскільки включає реінтеграцію через STEAM. На жаль, ця освіта в основному розвивається тільки у великих містах, де є на це можливості і фінанси. Там люди готові витрачати немалі кошти на навчання своїх дітей. А ми це все тут будемо робити і вже робимо безплатно», – розповідає Уляна Баранова.

У просторі навчають дітей від першого до десятого класу. Для них використовують три різні програми. Молодші діти здебільшого складають конструктор Lego та інтегрують його зі смартфоном, а старші займаються електронікою.

Молодші діти в просторі Городенки здебільшого складають конструктор Lego та інтегрують його зі смартфоном

Як зазначають організатори, є багато охочих долучитися до занять. Зараз на навчання вдалося набрати понад 70 дітей, хоча попередньо очікували щонайбільше 30.

У просторі Городенки навчають дітей від першого до десятого класу.

«Ми розуміємо, що це далеко не кінець, що ми далі будемо розширювати коло діточок в інші села громади. І таким чином хочемо, щоб ця інноваційна освіта дійшла до всіх них», – наголошує директор фонду «Вірні» Андрій Матійчик .

Ще одним напрямом роботи простору є ветеранський. Тут учасники бойових дій можуть поспілкуватися з іншими військовослужбовцями, обмінятися досвідом, отримати психологічну, юридичну та реабілітаційну допомогу від відповідних фахівців.

«Я дуже радий відкриттю простору, а також що люди не забувають про ветеранів. Те, що центр створили саме в Городенці, дозволить місцевим ветеранам частіше зустрічатися, щоб навіть просто поспілкуватися, поговорити про службу», – каже ветеран Дмитро Човганюк .

Ветеран Андрій Фармуга розповідає, що не всі військові звикли до зібрань, бо раніше такої культури не було. У декого ще існує стереотип, що можна сказати щось зайве і потім підуть плітки. «Подібні групи передбачають довіру, і ми працюємо над тим, щоб її створити», – додає чоловік.

Першого грудня організатори планують поїхати з ветеранами у Франківськ, щоб показати їм бізнес, який заснували колишні військовослужбовці.

«Ми хочемо і маємо таку мету, щоб ветерани започаткували якийсь свій бізнес вже в Городенківській громаді. Ми будемо їм допомагати в цьому, писати разом проєкти. Дуже віримо в те, що ветерани зможуть отримати фінансування під свій майбутній бізнес і будуть втілювати його тут», – наголошує міський голова Богдан Кобилянський .

Ветеранам допоможуть обрати ідею прибуткового бізнесу та відшліфувати її. Після отримання гранту їм нададуть підтримку з питань податків та реклами.

Окрім цього, у просторі є клуб вишивальниць. Його мета – активізувати жінок громади. До роботи клубу залучають представниць франківської громадської організації «Дружина воїна» та психологів. На одній із зустрічей жінки вже мали досвід арттерапії.

Наразі проєкт «Громада єднання: реінтеграція через STEAM» діє до березня, але в планах організаторів переконати британських колег продовжити його щонайменше на увесь рік.

Нагадаємо, у Коломиї відкрили ветеранський простір “Гарт”.

Ctrl + Enter

Навчання, підтримка, реабілітація: для кого в Городенці відкрили новий простір

Навчання, підтримка, реабілітація: для кого в Городенці відкрили новий простір

Джерело: kurs.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua