вологість:
тиск:
вітер:
Навчання, підтримка, реабілітація: для кого в Городенці відкрили новий простір
У Городенці в межах проєкту «Громада єднання: реінтеграція через STEAM» відбулося відкриття нового простору. КУРС побував на події.
Проєкт профінансував уряд Великої Британії через благодійний фонд «Вірні». Долучилися також благодійний фонд «МХП-Громаді» та сама Городенківська громада. Спершу в основі проєкту була робота зі школярами у сфері робототехніки. Згодом до цього напряму додали ще два – ветеранський та активізації жіночого руху.
За сприяння «МХП-Громаді» проходить всеукраїнський конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно», який працює в 13 областях України. За словами керівниці групи соціального розвитку фонду Уляни Баранової , цьогоріч учасники подали понад 900 заявок на конкурс. 150 проєктів отримали перемогу і один із них – простір у Городенці.
« Цей проєкт також про дітей, оскільки включає реінтеграцію через STEAM. На жаль, ця освіта в основному розвивається тільки у великих містах, де є на це можливості і фінанси. Там люди готові витрачати немалі кошти на навчання своїх дітей. А ми це все тут будемо робити і вже робимо безплатно», – розповідає Уляна Баранова.
У просторі навчають дітей від першого до десятого класу. Для них використовують три різні програми. Молодші діти здебільшого складають конструктор Lego та інтегрують його зі смартфоном, а старші займаються електронікою.
Як зазначають організатори, є багато охочих долучитися до занять. Зараз на навчання вдалося набрати понад 70 дітей, хоча попередньо очікували щонайбільше 30.
«Ми розуміємо, що це далеко не кінець, що ми далі будемо розширювати коло діточок в інші села громади. І таким чином хочемо, щоб ця інноваційна освіта дійшла до всіх них», – наголошує директор фонду «Вірні» Андрій Матійчик .
Ще одним напрямом роботи простору є ветеранський. Тут учасники бойових дій можуть поспілкуватися з іншими військовослужбовцями, обмінятися досвідом, отримати психологічну, юридичну та реабілітаційну допомогу від відповідних фахівців.
«Я дуже радий відкриттю простору, а також що люди не забувають про ветеранів. Те, що центр створили саме в Городенці, дозволить місцевим ветеранам частіше зустрічатися, щоб навіть просто поспілкуватися, поговорити про службу», – каже ветеран Дмитро Човганюк .
Ветеран Андрій Фармуга розповідає, що не всі військові звикли до зібрань, бо раніше такої культури не було. У декого ще існує стереотип, що можна сказати щось зайве і потім підуть плітки. «Подібні групи передбачають довіру, і ми працюємо над тим, щоб її створити», – додає чоловік.
Першого грудня організатори планують поїхати з ветеранами у Франківськ, щоб показати їм бізнес, який заснували колишні військовослужбовці.
«Ми хочемо і маємо таку мету, щоб ветерани започаткували якийсь свій бізнес вже в Городенківській громаді. Ми будемо їм допомагати в цьому, писати разом проєкти. Дуже віримо в те, що ветерани зможуть отримати фінансування під свій майбутній бізнес і будуть втілювати його тут», – наголошує міський голова Богдан Кобилянський .
Ветеранам допоможуть обрати ідею прибуткового бізнесу та відшліфувати її. Після отримання гранту їм нададуть підтримку з питань податків та реклами.
Окрім цього, у просторі є клуб вишивальниць. Його мета – активізувати жінок громади. До роботи клубу залучають представниць франківської громадської організації «Дружина воїна» та психологів. На одній із зустрічей жінки вже мали досвід арттерапії.
Наразі проєкт «Громада єднання: реінтеграція через STEAM» діє до березня, але в планах організаторів переконати британських колег продовжити його щонайменше на увесь рік.
Нагадаємо, у Коломиї відкрили ветеранський простір “Гарт”.
Ctrl + Enter
Джерело: kurs.if.ua
Новини рубріки
Без тепла залишаються три будинки в Івано-Франківську
21 листопада 2024 р. 14:22
Прикарпатські борці привезли дев'ять медалей з чемпіонату України U16
21 листопада 2024 р. 14:07
Івано-Франківську РДА очолив захисник Роман Боднар
21 листопада 2024 р. 14:05