Серед затриманих — професор і доцентка: СБУ з Нацполіцією ліквідували схеми ухилення від мобілізації у трьох ВНЗ України

23 листопада 2024 р. 05:14

23 листопада 2024 р. 05:14


Служба безпеки та Національна поліція ліквідували три нові схеми ухилення від мобілізації чоловіків призовного віку. Серед затриманих — професор і доцентка українських закладів вищої освіти.

Про це розповіли у Службі безпеки України, пише Фіртка.

За матеріалами справи, в обмін на хабарі фігуранти допомагали військовозобов'язаним оформити відстрочки від призову на підставі підроблених документів про навчання або "погане" здоров'я.

Так, на Полтавщині викрили професора приватного вишу, який сприяв зарахуванню потенційних призовників на бакалаврат, магістратуру та аспірантуру місцевого держуніверситету без вступних іспитів.

Крім того, за гроші фігурант пропонував "ухилянтам" фіктивне лікування у психдиспансері для подальшого їх списання з військового обліку за станом здоров’я.

Для реалізації обох варіантів зловмисник використовував особисті зв'язки серед посадовців освітньої сфери та лікарів.

Також у Закарпатській області затримано доцентку кафедри історії місцевого університету, коли вона брала хабар за незаконне оформлення на навчання до вишу абітурієнтів призовного віку.

За даними слідства, фігурантка особисто супроводжувала своїх клієнтів під час формального складання ними вступних іспитів.

Потім посадовиця приносила довідки студентів до місцевого ТЦК, де їм оформлювали відстрочки.

А на Харківщині підозру отримали місцевий підприємець і двоє його спільників, які за схожою схемою відтерміновували мобілізацію для військовозобов'язаних.

Для цього звинувачені влаштовували "ухилянтів" до місцевого коледжу, де насправді вони не навчалися, а фіктивні довідки про освіту надавали до ТЦК.

Наразі фігурантам повідомили про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
  • ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом).

Зловмисникам загрожує до десяти років тюрми з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у Харківській, Полтавській та Закарпатській областях спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Полтавської та Харківської облпрокуратур, а також Ужгородської окружної прокуратури.

Військовий облік: чи мобілізують всіх, хто оновив дані та що загрожує тим, хто цього не зробив

"Самі йдіть на фронт": історія бійця Мирослава Перепічки з Івано-Франківська, який служить в ТЦК

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Серед затриманих — професор і доцентка: СБУ з Нацполіцією ліквідували схеми ухилення від мобілізації у трьох ВНЗ України

Джерело: firtka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua