Літклуб Єшкілєва. Другий сезон, десята зустріч: «Психотравмовані маніяки, садівники та професори нові герої часів гіпермодерну»

24 листопада 2024 р. 16:57

24 листопада 2024 р. 16:57


У суботу, 23 листопада, в Івано-Франківську відбулася чергова зустріч ЛітКлуб Єшкілєва у Книгарні "Є".

Про це інформує Фіртка .

"Оу!! Петрику! В тебе вееелика біда! На тебе в дитинстві, коли тобі було п’ять років, гавкнув пес (вдарив тато, крикнула мама), і з того часу в тебе проблеми!

Нас переконали, що більшість з нас — психотравмовані,  — від маніяка до садівника чи професора університету.

Хтось більше, хтось менше. І тому в сучасному літературному творі часів гіпермодерну кабінет психоаналітика — це майже обов’язковий його елемент", — переконаний Володимир Єшкілєв .

Володими Єшкілєв також зазначає, що виходячи з цього вибудовується структура сучасного літературного твору, будуються експозиції та внутрішня сцена тексту, виписуються його персонажі (на всі ці теми зустрічі «Літклубу Єшкілєва» вже відбулися раніше).

Чергова зустріч літклубу, в яких в Івано-Франківській книгарні «Є» щосуботи беруть участь молоді письменники, поети, драматурги та запрошені експерти, цього разу мала тему: «Будування діалогів у сучасному літературному тексті: перемога сценарних форм».

Почалася зустріч з «атракції» відключення електрики.

"В різні часи норми діалогів в літературному тексті різнилися.

В часи класицизму діалоги були «заквітчані», з плетивом, віньєтками, шепотінням і муркотінням. Модерн 20-го століття зробив діалоги дієвими, конкретними, ідеологічними. Мова та діалоги модерну мали глибоко сховану іронію, але й іронія в них була «ідеологічною».

Постмодерн цитує і грається з всіма стилями, він толерує діалоги всіх типів. І от настало 21-е століття, час гіпермодерну. Головна цінність гіпермодерну — час.

Тому, каже гіпермодерн, — давайте економити час! Ми не знаємо, яким буде майбутнє, але знаємо, що воно буде поганим. То ж давайте жити «зараз», економлячи час. І діалоги, мова гіпермодерну стали мовою уривків, навіть мовою смс-ок.

Діалоги стали короткими і гострими, вони супроводжують дію чи спонукають до дії.В останні десять років жорсткою вимогою до текстів стала вимога «політкоректності».

Аж до того, що вишуковуються цитати письменників з минулих текстів, за які їх починають хейтити: «Як ти міг таке написати?" — ділився думками Володимир Єшкілєв.

Одне із чисельних запитань присутніх на зустрічі літклубу стосувалося «Діалогів» Платона, на яке письменник дав несподівану відповідь: Літклуб Єшкілєва. Другий сезон, десята зустріч: «Психотравмовані маніяки, садівники та професори нові герої часів гіпермодерну»

"«Діалоги» Платона не є літературним текстом — це форма філософського тексту, в якому, окрім філософії, Платон увіковічнив імена своїх гомосексуальних коханців".

Наступна зустріч в «Літклубі Єшкілєва» традиційно відбудеться в Івано-Франківській книгарні «Є» (на стометрівці) в суботу о 18-й годині.

Детальніше про те, що таке гіпермодерн, можете прочитати в блозі Володимира Єшкілєва на Фіртці .

«Незабаром бригада "Хартія" стане харківсько-франківською», — Вахтанг Кіпіані під час зустрічі в УКД

Кіпіані, Асєєв та інші. Оголосили номінантів Шевченківської премії 2021 року

Літклуб Єшкілєва. Другий сезон, десята зустріч: «Психотравмовані маніяки, садівники та професори нові герої часів гіпермодерну»

Джерело: firtka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua