вологість:
тиск:
вітер:
Держпідприємство блокує заповідання пралісів на Прикарпатті та Закарпатті — WWF-Україна
WWF-Україна закликає ДП "Ліси України" припинити блокування процесу заповідання пралісів, інформують "Вікна" .
Зазначається, що Державне підприємство "Ліси України" двічі відмовило WWF-Україна у погодженні створення пралісових пам’яток природи загальнодержавного значення. Йдеться про відмову у наданні відповідного природоохоронного статусу майже 2 тис. га найцінніших лісів Закарпатської та Івано-Франківської області, а саме:
- "Квазіпраліси Кедринського лісництва" (100,1 га);
- "Квазіпраліси Тур’є-Реметівського лісництва" (44,2 га);
- "Праліси і квазіпраліси Брадульського лісництва" (197,1 га);
- "Праліси лісництва "Шипот"" (860,8 га);
- "Природні ліси потоку Росішний" (626,3 га).
ДП "Ліси України" також відмовляє у погодженні створення низки інших об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення у цих же областях, серед яких пралісові пам'ятки природи:
- "Природні ліси Нижньоволовецького лісництва",
- "Квазіпраліси басейну р. Мокрянка",
- "Квазіпраліси басейну р. Мокрянка",
- "Праліси Краснянського лісництва",
- "Квазіпраліси Тиховецького лісництва",
- "Праліси і квазіпраліси Усть-Чорнянського лісництва",
- "Праліс Русько-Мокрянського лісництва",
- "Квазіпраліси Кедринського лісництва",
- "Праліси Плайського лісництва",
- лісовий заказник "Нижньоволовецький",
- розширення ландшафтного заказника "Грофа"
- розширення ботанічного заказника "Горгани і Тавпіширка".
Окрім того, без відповіді зі сторони ДП "Ліси України" залишаються клопотання WWF-Україна на створення заповідних урочищ "Бистрицьке", "Зеленицьке", "Зубровицьке" та "Козя".
Загальна площа непогоджених об’єктів становить понад 5 тис. га.
Зазначається, що висновки про належність цих лісових ділянок до пралісів і квазіпралісів підготовлені WWF-Україна відповідно до Методики визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів та погоджені тоді ще окремими лісогосподарськими підприємствами, на землях яких вони знаходяться (нині філії ДП "Ліси України"). Наступний логічний етап — створення пралісових пам’яток природи у межах погоджених лісових ділянок. Для цього WWF-Україна подав відповідні клопотання ще у липні 2023 року, які у жовтні 2023 року отримали схвалення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Відповідно до вимог Закону України "Про природно-заповідний фонд України" для створення заповідних об’єктів на наступному етапі необхідно отримати погодження власника і користувача природних ресурсів, яким у цьому випадку є ДП "Ліси України".
Однак ДП "Ліси України" відмовляє у погодженні клопотань, мотивуючи це невідповідністю вимогам Методики визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів; невідповідністю матеріалів, наданих у клопотанні, Методичним рекомендаціям щодо розроблення проєктів створення природних територій та об'єктів природно-заповідного фонду України та вимогами до надання пропозицій щодо ширини охоронної зони навколо пралісових пам’яток природи.
WWF-Україна закликає ДП "Ліси України" припинити блокування процесу та погодити надання пралісам належного природоохоронного статусу.
Довідка. Всесвітній фонд природи WWF — одна з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі, що нараховує понад 5 мільйонів прихильників і має представництва у більш ніж 100 країнах світу. Місія WWF полягає в тому, щоб зупинити деградацію природних систем планети. Основні напрями, у яких працює WWF, — охорона лісів, прісноводних водойм, морів та океанів, збереження видів флори та фауни, мінімізація використання токсичних речовин, зміна клімату.
Джерело: vikna.if.uaНовини рубріки
На Коломийщині відкрили традиційну Резиденцію Святого Миколая (ФОТО)
26 листопада 2024 р. 18:05
Через атаку на енергооб’єкт Тернопільщина матиме світло лише кілька годин на добу
26 листопада 2024 р. 18:05
Як дистанційно переукласти договір на розподіл електроенергії?
26 листопада 2024 р. 18:01