вологість:
тиск:
вітер:
Алергія на холод: причини, симптоми та профілактика
Алергія на холод, також відома як холодова кропив’янка або холодові виразки, є рідкісною формою фізичної кропив’янки. Вона характеризується алергічною реакцією шкіри на вплив холоду. У людей, які страждають на холодову кропив’янку, під впливом холоду на шкірі з’являються сверблячі червоні пухирі або набряки. Реакція зазвичай виникає протягом декількох хвилин після впливу холоду та може варіюватися різною інтенсивністю проявів: від легкого свербежу до сильного болю. Оскільки холодова кропив’янка може бути небезпечною для життя, пацієнти повинні підтримувати тісний контакт з дерматологом або алергологом для розробки відповідних стратегій лікування та профілактики, а також приймати відповідні таблетки (наприклад, як Еріус®).
Який тип холоду викликає холодову кропив’янку?
Холодова кропив’янка може проявлятися у відповідь на різні типи впливу холоду. Серед найпоширеніших тригерів виділяють такі:
Температура провокуючих холодних джерел може варіюватися індивідуально та є різною для кожної конкретної людини. Однак як правило, реакція виникає при температурі нижче температури тіла, але частіше при температурі нижче 20 градусів за Цельсієм.
Загрозливі для життя холодові подразники
У разі раптового та дуже сильного впливу холоду, наприклад, стрибка у холодну воду, реакція може виникнути по всій поверхні тіла, що призводить до системної реакції. У важких випадках це може викликати анафілактичну реакцію, що призводить до утруднення дихання, серцево-судинних проблем, падіння кров’яного тиску і втрати свідомості, та, таким чином, є небезпечною для життя ситуацією.
Як діагностується холодова алергія?
Холодова кропив’янка зазвичай діагностується на основі ретельного збору анамнезу, фізикального обстеження та спеціальних холодових тестів. Важливо, щоб діагноз ставив дерматолог або алерголог, оскільки ці фахівці спеціалізуються на шкірних захворюваннях та алергічних реакціях.
Під час проведення холодових тестів важливо дотримуватися відповідних запобіжних заходів, щоб уникнути можливих серйозних алергічних реакцій. Тому ці тести повинні проводитися тільки кваліфікованим медичним персоналом у контрольованому середовищі.
Які профілактичні заходи можна вжити?
Уникайте прямого впливу холоду, носіть теплий одяг, особливо у холодному середовищі чи при контакті з холодною водою і предметами. Щоб уникнути надмірного охолодження, слід надавати перевагу приміщенням з кондиціонером та помірною температурою.
Фармакологічне лікування також може бути корисним. Антигістамінні препарати значно зменшать симптоми алергії, такі як свербіж і почервоніння, але їх завжди слід приймати під наглядом лікаря. Люди з підвищеним ризиком анафілактичних реакцій можуть носити з собою рятівні ліки після консультації з лікарем.
Як і при багатьох інших захворюваннях, важливо уникати стресу, оскільки сильні емоції можуть посилити симптоми. Носіння браслета або намиста з інформацією про холодову кропив’янку та можливу алергію дозволяє медичному персоналу бути поінформованим та належним чином реагувати в екстрених випадках.
Література
1. Ariano R, Canonica GW, Passalacqua G. Possible role of climate changes in variations in pollen seasons and allergic sensitizations during 27 years. Ann Allergy Asthma Immunol. 2010 r;104(3):215-22.
2. Bousquet J, Ansotegui IJ, van Ree R, Burney PG, Zuberbier T, van Cauwenberge P. European Union meets the challenge of the growing importance of allergy and asthma in Europe. Allergy. 2004;59(1):1-4.
3. D Amato M, Cecchi L, Annesi-Maesano I, D Amato G. News on Climate Change, Air Pollution, and Allergic Triggers of Asthma. J Investig Allergol Clin Immunol. 2018;28(2):91-97.
реклама
Джерело: gk-press.if.uaНовини рубріки
22-річного Максима Лесюка з Коломийщини посмертно нагородили орденом Богдана Хмельницького
28 листопада 2024 р. 18:13
Світ ще недостатньо знає про нас: у Франківську говорили про розмаїття Карпатського регіону (ФОТО)
28 листопада 2024 р. 18:13