вологість:
тиск:
вітер:
МЗС України засудило застосування сили проти мирних демонстрантів у Грузії
У відомстві заявили, що грузинська влада має поважати основоположне право громадян на мирний протест.
Міністерство закордонних справ України засуджує порушення прав людини та застосування сили проти мирних демонстрантів у Грузії. Про це йдеться у заяві МЗС України, отриманій Суспільним .
“Насильство не залишиться без наслідків. Грузинська влада має поважати основоположне право громадян на мирний протест. Тим більше що причиною протестів є рішення уряду поставити на паузу рух Грузії до ЄС всупереч європейським прагненням грузинського народу”, — наголошують у МЗС.
Зазначається, що викликають подив намагання грузинської влади переконувати, що євроінтеграція країни триває, у той час як її дії свідчать про розворот Грузії в бік Москви.
“Свого часу горезвісні українські політики, які намагалися розвернути Україну з шляху до ЄС у російське ярмо, так само розповідали, що всього лише “призупиняють”, а не згортають євроінтеграцію нашої країни”, — заявляють українські дипломати.
У МЗС також заявляють, що відкидають наполегливі спроби грузинської влади втягнути Україну у внутрішньополітичні процеси у своїй країні. Зазначається, що грузинському уряду слід припинити лякати своїх людей міфічним “українським сценарієм”, реалізовуючи у цей час на практиці “білоруський сценарій”.
“Україна була і залишається прихильною демократичним перетворенням у Грузії та її подальшій європейській та євроатлантичній інтеграції, що відповідає інтересам грузинського народу. У цьому контексті, висловлюємо солідарність з грузинськими колегами-дипломатами, які публічно виступили проти рішення уряду Грузії про вихід з порядку денного переговорів про вступ до ЄС”, — йдеться у заяві МЗС.
Дипломати додають, що добре розуміють виклики, перед якими постають грузинські колеги. Адже у 2004 та 2014 роках, в одні з найкритичніших моментів української історії, дипломатична служба України стала на захист демократичного вибору українського народу, показавши приклад професійної та громадянської відваги.
“Переконані, що європейська інтеграція є ключем до стабільності, процвітання та зміцнення демократичних інститутів у Грузії. Та прагнемо успішного майбутнього для наших народів у великій європейській родині. Наша солідарність із грузинським народом залишається непохитною”, — наголошують в МЗС України.
Чому розпочались протести у Грузії
28 листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що влада країни відмовляється від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. За його словами, кінець 2028 року – це час, коли Грузія буде готова з економічного погляду розпочати переговори про вступ до ЄС у 2030 році.
Раніше Європейська рада оголосила, що процес інтеграції Грузії фактично припинено через дії “Грузинської мрії”, зокрема, через ухвалення законів про “іноагентів” та обмежень прав ЛГБТ-спільноти. Крім цього ЄС не визнав результати парламентських виборів, що відбулись у країні 26 жовтня.
Після цього у Грузії розпочалася нова хвиля протестів. Поліція розігнала учасників акції водометами та перцевим газом. Загалом 28 листопада у сутичках постраждали десятки демонстрантів, журналістів та силовиків. Також правоохоронці затримали щонайменше 43 людини.
Під час розгону багатотисячної акції протесту в Тбілісі з 29 на 30 листопада поліція затримала 107 протестувальників. Силовики використовували проти мітингарів водомети, капсули з газом, перцевий спрей, а також інші спецзасоби.
Протести тривають, станом на 2 грудня протестувальники провели вже четверту ніч на вулицях Тбілісі у сутичках із силовиками.
Читайте: США призупинили стратегічне партнерство з Грузією
Джерело: gk-press.if.ua
Новини рубріки
За місяць на Прикарпатті задекларували понад 40 одиниць зброї
26 грудня 2024 р. 13:23
Під час Гала-вечора вшанували найкращих борців України 2024 року (ФОТО)
26 грудня 2024 р. 13:17
На війні загинув мешканець Рогатинської громади Микола Козоріз
26 грудня 2024 р. 13:14