вологість:
тиск:
вітер:
Що почитати про Карпати: добірка від КУРСу для тих, хто любить гори
11 грудня людство відзначає Міжнародний день гір. З цієї нагоди пропонуємо невелику добірку цікавих інтерв’ю та статей про наші любі гори Карпати, які готували автори КУРСу .
Чом ти так ростеш далеко…
Класний репортаж про Яловичору – найвіддаленіше село Верховинщини біля витоків Білого Черемоша, прикордоння з Румунією. Тут керує лісництвом майже легендарна Дуся – Євдокія Федорчак, одна з небагатьох жінок-керівників у лісовому господарстві країни. Неймовірні місця і люди.
5 місць у Карпатах, які треба побачити: рекомендує гід Богдан Фаштрига
Харизматичний гірський гід, який до камінчика знає Карпати, ділиться місцинами, куди нечасто потрапляє пересічний турист. До речі, сьогодні Богдан захищає країну у лавах ЗСУ.
Карпатська вузькоколійка і довкола неї: чому варто поїхати у Вигоду
У Вигоді, що за Долиною, збереглася унікальна вузькоколійна залізниця, і нею ходить екскурсійний «Карпатський трамвай». Там є й особливий музей «Центр спадщини Вигодської вузькоколійки». Словом, це must see.
Олександр Матура: Карпати як секс, сольні походи і поради новачкам
Олександр Матура – досвідчений гірський мандрівник, знавець і дослідник Карпат. Він не тільки мандрує, він прокладає, відновлює і підтримує гірські стежки. За таку корисну і безкорисливу багаторічну працю Матурі вдячні мандрівники з усієї країни.
Білий Черемош ‒ біла пляма на туристичній карті
Ця стаття – найкраще з усього написаного про Черемош в українському інтернеті, просто повірте. Автор – організатор трьох “Черемош-Фестів”, сотень походів, екскурсій, сплавів та атракцій Андрій Мельничук. Написано з глибоким знанням предмета і головне – з великою любов’ю.
“Під золотим оленем”: як європейські князі, графи, лорди і керівники Третього Рейху полювали в Карпатах
На КУРСі можна знайти чимало цікавезних статей з історії Гуцульщини, а в цій розповідаємо про те, як сотню років тому повні звіриною ліси українських Карпат приваблювали титулованих мисливців з різних куточків Європи. Тут полювали графи, лорди й князі знаних європейських династій. Якось після трьох експедицій до Африки та двох до Індії князь Йоан Ліхтенштайн сказав: “Вище ціную чудове риковисько оленя в Карпатах, ніж полювання на тигра в Індії”. На Гуцульщині в молоді роки полював Герман Герінг, згодом “наці номер два”, найближчий соратник Гітлера, і губернатор дистрикту Галичина, групенфюрер СС Отто Вехтер.
Гуцули і Глибока Гуцулія: короткий посібник для мешканців рівнин
Хочете зрозуміти менталітет гуцулів і дух місця Глибокої Гуцулії – читайте цю розвідку Олега Гнатіва, знавця і носія цього духу.
Як у Микуличині королева Ядвіга перетворилась на Афродіту
Ще трохи незвичайної історії. Є в прекрасному гуцульському селі Микуличині загадковий пам’ятник. В часи радянської влади його врятувала звичайна сільська вчителька, переконавши червоних компартійних невігласів, що це скульптура богині вроди і кохання Афродіти. А не королеви Ядвіґи, покровительки студентства.
Мирослав Мельничук на
#ЙОd
– про Карпати, походи, гуцулів і Гуцулію
Мирослав – фаховий філософ і гірський гід. Серед шанувальників пішохідного гірського туризму відомий як Карпатський волоцюга. Мирослав – автор багатьох унікальних маршрутів, невтомний дослідник Карпат, побуту і культури горян. Розмова з ним завжди цікава і змістовна.
Любіть і бережіть Карпати, нам так пощастило, що вони у нас є.
Ctrl + Enter
Джерело: kurs.if.ua
Новини рубріки
Цікаве про Україну: найбільша печера Карпат
11 грудня 2024 р. 23:30
На війні загинули прикарпатці Андрій Рисєв і Роман Демчук
11 грудня 2024 р. 22:35
Що думає Ворохтянська селищна рада про реорганізацію санаторію “Смерічка”
11 грудня 2024 р. 22:01