Їх має побачити кожен: найкращі документальні українські фільми, які вийшли у 2024 році

23 грудня 2024 р. 02:06

23 грудня 2024 р. 02:06


У 2024 році, попри повномасштабне вторгнення, український кінематограф продовжував розвиватися. Зокрема, було знято чимало документальних фільмів, які вразили не лише українців.

Однією з тем цих стрічок стала війна, пише Кіно 24.

“Яремчук: Незрівнянний світ краси”, “Будинок “Слово”: Нескінчений роман”, “Ми, наші улюбленці та війна” – одні із найпопулярніших документальних фільмів.

“Яремчук: Незрівнянний світ краси”

У фільмі “Яремчук: Незрівнянний світ краси” розповідається історія життя легендарного українського співака Назарія Яремчука. Стрічку зняли за ініціативи його доньки Марічки, яка народилася у другому шлюбі попзірки. У фільмі спогадами про співака діляться люди, які колись працювали з ним, там також показані архівні кадри.

“Да Вінчі”

Цей фільм створили у пам’ять про легендарного добровольця Дмитра Коцюбайла з позивним “Да Вінчі”. Командир батальйону “Вовки Да Вінчі” загинув 7 березня 2023 року на Бахмутському напрямку. Йому було 27 років. Дмитро пішов на війну у 18 років, а перед тим разом з іншими людьми виборював свободу України на Революції Гідності.

YouTube video thumbnail for video with id:T6gwcDhjA9w

“Ми, наші улюбленці та війна”

Режисером фільму “Ми, наші улюбленці та війна” став відомий тревел-блогер Антон Птушкін. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, багато українців були змушені покинути свої домівки, аби врятуватися. Люди брали з собою й домашніх улюбленців, а дехто залишав їх вдома, адже був впевнений, що їде ненадовго. Так, собаки, коти та інші тварини залишалися наодинці, але потребували допомоги та хотіли жити.

YouTube video thumbnail for video with id:ajrll-YM934

“Підйомна сила”

У документальному фільмі “Підйомна сила” розповідається про те, як працює армійська авіація ЗСУ. У кадрі глядачі бачать справжніх бойових пілотів, інженерів, авіанавідників та борттехніків. Стрічку знімали у різних локаціях: Львові, Харкові, Полтаві, Києві, а також у Костянтинівці та Слов’янську, що на Донеччині.

YouTube video thumbnail for video with id:3qaPXdGk-b8

“Будинок “Слово”: Нескінчений роман”

Харків, 1927 рік. За наказом диктатора Йосипа Сталіна, у місті збудували особливий будинок. Там перебували українські поети, письменники, режисери та художники. Згодом прибув новенький – коректор преси. Він оселився у будинку завдяки своєму таланту – підслуховувати й розповідати інформацію агенту НКВС.

YouTube video thumbnail for video with id:bC0IlHWKnFk

“Тісто”

Судді проєкту “МастерШеф” Ольга Мартиновська та Володимир Ярославський дослідили, яким є хліб у різних куточках України. Вони приїжджали у регіони, аби дізнатися, які там існують традиції приготування страв з борошна. Ольга та Володимир зустрічалися як з професійними кулінарами, так і зі звичайними людьми.

YouTube video thumbnail for video with id:nJQcpoPxLC0

“Ми були рекрутами”

У документальному роуд-муві “Ми були рекрутами” розповідається про 19-річного Бориса Савенка – рекрута третьої окремої штурмової бригади. Зі стрічки глядачі дізнаються, яким є шлях бійця: від проходження курсу молодого бійця до завдань на лінії бойового зіткнення. У фільмі показані і його побратими.

YouTube video thumbnail for video with id:pq86hqNiSqQ

До теми: три легкі українські серіали, які можна подивитися за вихідні

Їх має побачити кожен: найкращі документальні українські фільми, які вийшли у 2024 році

Їх має побачити кожен: найкращі документальні українські фільми, які вийшли у 2024 році

Джерело: gk-press.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua