"Релокований бізнес стимулює місцевих підприємців підвищувати зарплати": ситуація на ринку праці на Івано-Франківщині

09 січня 2025 р. 18:10

09 січня 2025 р. 18:10


"У нас змінився термін отримання допомоги по безробіттю — з 360 днів до 90 днів. Сьогодні максимальна сума виплати допомоги по безробіттю — це рівень мінімальної заробітної плати.

Безперечно, повномасштабна війна негативно вплинула на ринок праці. 2022 рік був складним, але ми організувалися та змогли протистояти викликам. І вже в другій половині 2022 року розпочалася якісніша комунікація з роботодавцями та бізнесом", — каже директор обласного центру зайнятості.

З його слів, у 2024 році у центрі зайнятості пропонували 16 тисяч вакансій. Якщо порівняти з аналогічним періодом 2023 року, то це — на 23% більше вакансій.

"Разом з тим, рівень заробітної плати на Івано-Франківщині зростає. У 2022 році він складав в середньому 9,5 тисячі гривень, то сьогодні це в середньому 12 тисяч гривень.

Так само зріс рівень заробітної плати по вакансіях — з 8-8,5 тисячі гривень до 18-20 тисяч гривень. Це йдеться про офіційне працевлаштування".

Окрім того, додає Василь Цимбалюк, на Прикарпатті з початком великої війни зʼявився релокований бізнес, який стимулював наших роботодавців до офіційного працевлаштування та підвищення заробітної плати.

"Так, наприклад, одне з підприємств, яке переїхало до нас з Харкова, перевезло з собою 50 кваліфікованих працівників. Їм бракувало ще 30, яких ми спільно працевлаштували за десять робочих днів.

Я ставив собі запитання, як вдалось так швидко знайти спеціалістів. І дійшов до висновку, що основна причина — високий рівень заробітної плати, зокрема людям пропонували 25-30 тисяч гривень.

Релокований бізнес дав поштовх місцевому, який зрозумів, що або закриватися, або працювати далі, пропонуючи конкурентоспроможну заробітну плату", — уточнив Василь Цимбалюк.

Водночас, через мобілізацію на Івано-Франківщині чоловіки не хочуть офіційно працевлаштовуватись.

"Сьогодні дійсно є така проблема, що чоловіки рідше звертаються до центру зайнятості ніж раніше, бо через мобілізацію бояться офіційного працевлаштування.

Якщо аналізувати, то наразі на обліку в обласній службі зайнятості перебувають 85% жінок й лише 15% — чоловіків.

Утім, хочу наголосити, що є вакансії, які передбачають різні види бронювання. Цей процес нелегкий, це вже завдання роботодавця, але сміло можу сказати, що такі вакансії також є".

Більше читайте у матеріалі: Нестача кадрів, найоплачуваніша галузь, гранти та як жінки опановують "чоловічі" професії: ринок праці на Прикарпатті під час війни .

Закон про підвищення податків: прикарпатцям роз'яснили нові вимоги

Адаптувались до сучасних освітніх викликів: як працює центр профтехосвіти в Івано-Франківську

Обмінюються досвідом: в Івано-Франківську обговорюють виклики на ринку праці та підготовку фахівців (ФОТО)

Робота на Івано-Франківщині та в інших регіонах: кого найчастіше шукають та кому найбільше платять

"Релокований бізнес стимулює місцевих підприємців підвищувати зарплати": ситуація на ринку праці на Івано-Франківщині

Джерело: firtka.if.ua