вологість:
тиск:
вітер:
Історія мовою тіла: Івано-Франківський драмтеатр запрошує на хореографічну виставу "Біла тінь" (ФОТО)
Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".
Прем'єра "Білої тіні" відбудеться 15 січня о 16:00 та 19:00 у просторі сцени-цеху Івано-Франківського драмтеатру.
Про це журналістці Фіртки розповіли на пресконференції.
За словами режисерки та хореографки Ольги Семьошкіної , постановка пройде у форматі фізичного театру без слів, але натомість актори розповідатимуть історію мовою тіла. Так, на сцені звучатимуть лиш кілька кульмінаційних фраз.
"Коли я думав про цей сезон, то справді зрозумів, що по виставах це сезон рівня національного театру. Дуже серйозний рівень.
Про прем'єру — це фізичний театр. Круто, що у виставі беруть участь і наші актори, і студенти другого курсу, адже вони є наше майбутнє", — каже генеральний директор Ростислав Держипільський .
Виставу за мотивами п'єси Карла Чапека "Біла пошесть" (про сутність війни та авторитаризм) готували майже рік.
"Кожен, хто буде бачити цю виставу, бачитиме щось своє. Бо всередині вистави є зони, де актори можуть імровізувати", — вказує Ольга Семьошкіна.
Сценограф й автор ідеї Андрій Фішер розповідає, що актори під час вистави спілкуються з глядачами, коли залучають за їх бажанням до співдії. Зроблено це з метою, щоб глядач відчув себе "максимально наближеним до театру".
"Окрім ефектів, мистецьких рішень, не вистачає співучості — хочеться, щоб глядач був дотичним до всього, що відбувається на сцені. Мені прийшла думка, що можна створити імерсивну виставу, в яку потрапляє глядач.
Концептуально вистава виходить таким чином, що нібито людина йде по житті й може прийти на цю виставу, потрапити в інший світ, а потім далі продовжити свій рух.
Для мене також було важливо, щоб простір на сцені був двоповерховий. Це для того, щоб створити відчуття ієрархії, що є щось "вище нас", куди ми можемо портапити, але постійно щось заважає", — зазначає Андрій Фішер.
З акторами також працювала психологиня Катерина Петрова , щоб вони краще вводили глядача в простір, де багато вигаданих елементів, але які накладатимуться на події реальності.
"Суспільство боїться криз. Багато чують про ПТСР та травму, але, на жаль, нема досліджень стосовно того, що не всі люди отримують цю травму в яскравому вираженні, а є ще кризовий зріст. Саме криза дозволяє нам проводити трансформацію.
Загальна робота, думаю, надасть можливість кожному пережити свій катарсис. Адже коли нами керує страх, ми починаємо міркувати над екзистенційними питаннями свого життя", — вказує психологиня.
Авторка костюмів Таїсія Карась розповідає, деталі костюмів інтегрують сучасні елементи практичності з мінімалізмом у дизайні, щоб "акторам було комфортно, але максимально реалістично". Так, одяг символізуватиме не просто фізичний, а й емоційний перехід в часі.
За словами творців, вистава "Біла тінь" може розглядатися як простір для роздумів чи павза, щоб переосмислити свій життєвий досвід.
Джерело: firtka.if.uaНовини рубріки
Цікаве про Україну: найстарша збережена ікона
14 січня 2025 р. 23:35
У РФ зламали телеканали: показали повідомлення про начебто державний переворот
14 січня 2025 р. 23:20
Зеленський доручив не зменшувати склад фахівців, які потрібні Повітряним силам
14 січня 2025 р. 22:26