вологість:
тиск:
вітер:
Випускник Єльського університету з Коломиї відмовився від $20 тисяч зарплати у США та повернувся в Україну
Олексію Антонюку з Коломиї пропонували житло на Манхеттені і захмарну зарплату у 20 тисяч доларів. Він міг жити своє найкраще життя у США, але відмовився від усіх пропозицій і обрав Україну та держслужбу, пише КУРС з посиланням на “Єдині новини”.
Олексію Антонюку 24. Коли почалась велика війна, він жив у Сполучених Штатах. Вчився на другому курсі Єльського університету, де виборов стипендію. Це один із найкращих вишів світу. Серед випускників три президенти США. Джордж Буш , старший та молодший, Білл Клінтон . Перед студентами Єлю відкриті всі двері. Олексій мріяв про оборонний сектор США.
“Я всі чотири роки крутився в колах Нацбезпеки США. У Вашингтоні стажувався двічі. Один раз в Інституті вивчення війни займався аналізом російських військових операцій”, – розповідає Олексій.
Та вивчати історію воєн, поки по твоїй країні б’ють російські танки, було нестерпно важко. Олексій хотів кинути все і повернутися додому. Батьки просили завершити навчання. Тож підтримував Україну як міг. Організовував масштабні акції з перших днів великої війни, які відвідували навіть сенатор і конгресмени. Також як голова студентського клубу влаштовував зустрічі з представниками МВФ, Пентагону і лідерами думок у США, аби порушувати питання підтримки України. Та як тільки отримав диплом, торік у травні прямо з випускного Олексій поїхав в аеропорт.
“За 72 години я вийшов з “Уклону” на вулицю Хрещатик, на майдан Незалежності. І там були прапори за полеглих українців. І цей контраст за 72 години був вражаючий. І воно відчулося момент історичності. І я тоді зрозумів, що зробив правильний вибір”, – пригадує хлопець.
Нині Олексій, як і мріяв, працює в оборонній сфері, але України.
“Я працюю радником з питань міжнародної оборонної співпраці в Міністерстві оборони України. Займаюся менеджментом проєктів міжнародної оборонної співпраці. Це все включає спільні проєкти по виробництву, розробці зброї, поставці міжнародної військової допомоги”, – це все, що він може розповісти про роботу.
Решта – військова таємниця. Та освіта і контакти з університету йому неабияк допомагають.
“Єльський університет – це центральне джерело кадрів для американських оборонних та політичних кіл. Я розумію те, як там приймаються рішення. Я розумію їх на культурному рівні. З тими людьми, які приймають рішення, ми вчилися в тих же самих професорів. Дуже часто приходжу на якісь зустрічі з нашими партнерами, а там мій друг з університету”, – розповідає Олексій.
Зарплата в Олексія – 25 тисяч гривень. Допомагають заощадження, накопичені у США. Рідні та близькі хлопця досі не розуміють його вибору. Та за вісім місяців в Україні Олексій жодного разу не пошкодував, що обрав українську, а не американську мрію.
З десяти минулорічних випускників-українців елітної групи вишів Ліги Плюща додому повернувся лише Олексій. Каже, держава має активніше запрошувати таку освічену молодь, пропонуючи перспективні вакансії. Ймовірно, тоді вони відчують, що вдома не лише потрібніші, а й мають більше можливостей. А ще саме тут, в Україні, переконаний Олексій, нині твориться історія, яка може змінити увесь світ.
КУРС писав, що Олексій Антонюк у 2020 році вступив одразу до семи американських університетів .
Ctrl + Enter
Джерело: kurs.if.ua
Новини рубріки
У Франківську відкрили анотаційні дошки чотирьом полеглим захисникам (ФОТО)
23 січня 2025 р. 17:09
Чоловічі годинники як аксесуар статусу
23 січня 2025 р. 16:52
В Україні стартувало бета-тестування електронного направлення на ВЛК
23 січня 2025 р. 16:51