Де укриття? Розбір “Галки” про ситуацію зі спорудами цивільного захисту на Прикарпатті

03 лютого 2025 р. 16:43

03 лютого 2025 р. 16:43


Чому іванофранківці залишаються вдома під час повітряних тривог? “Галка” спробувала розібратися, хто відповідає за захисні споруди, скільки їх взагалі на Прикарпатті, а також що вдалося облаштувати станом на третій рік війни.

Вступ

27 січня о 1:03 надійшло повідомлення про повітряну тривогу на Прикарпатті. О 2:09 Повітряні сили ЗСУ повідомили, що БпЛА в центрі Івано-Франківщини, курс західний та південно-західний. У Франківську в цей час було чутно вибухи.

О 2:38 мер Івано-Франківська повідомив про роботу ППО. Рівно за дві години, о 4:38 ранку Марцінків написав : “Уважно! Дві стіни! Є небезпека!”

Згадка про правило двох стін (зазвичай це тамбур, коридор або передпокій) від мера не випадкове. Адже франківські багатоповерхівки в абсолютній більшості не мають жодних приміщень, які можна було б вважати бодай найпростішими укриттями.

Підвали, які на початку великої війни були позначені як сховища, більше такими не вважаються.

Міський голова Руслан Марцінків пояснив це так:

Мені багато писали за підвали будинків. Зважаючи на неефективність, там укриттів немає. Вони постійно захаращувалися, не є можливості тримати їх постійно відкритими й стан не є найкращим ”.

За словами мера, сховища у будинках залишилися лише в окремих ОСББ, де є відповідальний за це.

Та й самі мешканці переважно відмовляються ховатись, тим більше, що до офіційного сховища з густонаселених мікрорайонів міста йти 15-20 хвилин.

Де укриття? Розбір “Галки” про ситуацію зі спорудами цивільного захисту на Прикарпатті

Джерело: galka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua