вологість:
тиск:
вітер:
Де укриття? Розбір “Галки” про ситуацію зі спорудами цивільного захисту на Прикарпатті
Чому іванофранківці залишаються вдома під час повітряних тривог? “Галка” спробувала розібратися, хто відповідає за захисні споруди, скільки їх взагалі на Прикарпатті, а також що вдалося облаштувати станом на третій рік війни.
Вступ
27 січня о 1:03 надійшло повідомлення про повітряну тривогу на Прикарпатті. О 2:09 Повітряні сили ЗСУ повідомили, що БпЛА в центрі Івано-Франківщини, курс західний та південно-західний. У Франківську в цей час було чутно вибухи.
О 2:38 мер Івано-Франківська повідомив про роботу ППО. Рівно за дві години, о 4:38 ранку Марцінків написав : “Уважно! Дві стіни! Є небезпека!”
Згадка про правило двох стін (зазвичай це тамбур, коридор або передпокій) від мера не випадкове. Адже франківські багатоповерхівки в абсолютній більшості не мають жодних приміщень, які можна було б вважати бодай найпростішими укриттями.
Підвали, які на початку великої війни були позначені як сховища, більше такими не вважаються.
Міський голова Руслан Марцінків пояснив це так:
“ Мені багато писали за підвали будинків. Зважаючи на неефективність, там укриттів немає. Вони постійно захаращувалися, не є можливості тримати їх постійно відкритими й стан не є найкращим ”.
За словами мера, сховища у будинках залишилися лише в окремих ОСББ, де є відповідальний за це.
Та й самі мешканці переважно відмовляються ховатись, тим більше, що до офіційного сховища з густонаселених мікрорайонів міста йти 15-20 хвилин.
Джерело: galka.if.uaНовини рубріки
Цінності Telmone: що нас об’єднує
03 лютого 2025 р. 20:13
У "Дію" надходитимуть направлення до лікаря та рецепти
03 лютого 2025 р. 19:58
Екологічні збитки від війни на Прикарпатті становлять понад 3,5 млрд грн
03 лютого 2025 р. 19:54