Мешканці західних областей дали оцінку моральності священнослужителів — опитування

06 лютого 2025 р. 19:22

06 лютого 2025 р. 19:22


Ставлення громадян до моральності священнослужителів є досить критичним.

Так, лише 25% респондентів висловили впевненість у тому, що «більшість священнослужителів — глибоко моральні й духовні особи».

Утім, на заході країни найвищий показник тих, хто дав позитивно оцінку діяльності священнослужителів.

Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна служба Центру Разумкова, пише Фіртка .

Так, частка тих, хто вважає, що більшість священнослужителів — глибоко моральні й духовні особи, є вищою у Західному регіоні (35%, в інших регіонах від 18% до 27%).

Як додають, серед вірних УГКЦ цей показник становить 48,5%, серед вірних УПЦ (МП) — 47%, ПЦУ — 25%, серед «просто православних» — 22%, «просто християн» — 11%, серед тих, хто не належить до жодного віросповідання — лише 6%.

Дещо частіше вважають священнослужителів моральним авторитетом представники найстаршої вікової групи (30%).

Увесь період моніторингу переважає думка, що «священнослужителі — такі ж як і більшість із нас, — з усіма чеснотами та гріхами» (від 44% до 52%, за даними останнього опитування — 45%).

Ще 23% опитаних дотримуються думки, що більшість священнослужителів думають передовсім про гроші, а не про духовне (серед тих, хто не відносить себе до жодної релігії, цю думку поділяють 45%).

Водночас 8% опитаних відповіли, що після початку війни стали частіше спілкуватися зі священнослужителями, 7% — що стали спілкуватися рідше, 41% — спілкуються як і раніше (ще 40% відповіли, що «раніше зовсім не спілкуватися зі священнослужителями та не спілкуються зараз).

Нагадаємо, в Україні побільшало греко-католиків. Так, 40% мешканців західних областей віднесли себе саме до греко-католиків.

Довідково: опитування методом face-to-face проводили у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві.

У Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.

Опитали 2 017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Мешканці західних областей дали оцінку моральності священнослужителів — опитування

Джерело: firtka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua