У памʼять про лицаря Паладіна: у Франківську презентували збірку полеглого Василя Дорошенка (ФОТО)

06 лютого 2025 р. 20:30

06 лютого 2025 р. 20:30


6 лютого в Івано-Франківську презентували книжку полеглого військовослужбовця Василя Дорошенка на псевдо “Паладін”, який служив у 3-ій окремій штурмовій бригаді. Це друга презентації збірки. Перша відбулася у рідному селі військового – Тязеві.

Про це пише “Галка” з місця події.

Видання збірки ініціювала шкільна вчителька Василя Наталія Королевич. Вона її й уклала: збирала поезію та прозу. У книжці містяться як тексти, написані в останні роки, так і юнацькі вірші, створені ще в 2012-2014 роках. У майбутньому, можливо, вийдуть доповнені видання, оскільки є ще багато творів Василя.

“Це не книга про війну. У ній багато філософії, роздумів про життя. Відкриваючи для себе Василя через його творчість, розумію, що його світ був набагато ширшим, ніж можна було уявити”, – ділиться Наталія Королевич.

У памʼять про лицаря Паладіна: у Франківську презентували збірку полеглого Василя Дорошенка (ФОТО)

Назва книги – “Паладін” – вибрана не випадково. Це був його позивний, символ його приналежності до лицарського ордену та до 3-ої окремої штурмової бригади, яка стала для нього другою родиною.

Під час презентації поетичної збірки “Паладін” мати загиблого військового та поета Олеся Дорошенко поділилася спогадами про сина та зачитала його оповідання про дитинство, яке не увійшло до збірки. У ньому йдеться про дитячі страхи, гру в хованки, про те, як із часом місця для сховку стають затісними, а світ – усе менш безпечним.

“Ця історія змушує задуматися, адже у кожного є свої страхи, з якими доводиться боротися. Сьогодні у нас є один великий страх, який об’єднує всіх – це жах війни”, – сказала Олеся Дорошенко.

У памʼять про лицаря Паладіна: у Франківську презентували збірку полеглого Василя Дорошенка (ФОТО)

Також під час презентації дядько та друг Василь Дорошенко поділилися спогадами про життя та волонтерську діяльність Василя.

“Василь багато волонтерив. Він навчався в Польщі, але під час Майдану повернувся в Україну. Відтоді активно підтримував акції в Донецьку, Луганську та Криму, де навіть встиг виїхати за кілька днів до окупації. Василь завжди знаходив друзів і підтримував їх. Він завжди був готовий допомогти, навіть не очікуючи великої нагороди. Він вчив нас, що для волонтерства не потрібно багато грошей — достатньо щирого серця та завзяття”, – ділиться Василь Дорошенко.

У памʼять про лицаря Паладіна: у Франківську презентували збірку полеглого Василя Дорошенка (ФОТО)

Збірка Василя Дорошенка “Паладін” вийшла у франківському видавництві “Лілея-НВ”, де її й презентували. Засновник видавництва Василь Іваночко відзначив, що “Лілея НВ” та Василь Дорошенко є ровесниками – обоє з 1995 року. За його словами, сьогодні Україна платить найвищу ціну за свою свободу, і кожен має усвідомити свою відповідальність за країну.

“Мені приємно, що він тут бував, хоч раніше ми не були знайомі. Також важливо, що він був пластуном, новацьким виховником, працював із молодшими дітьми. Але свою присягу він виконав по-дорослому.

Мати свою державу – це круто, але це також обов’язки. Якби кожен із нас серйозніше ставився до своїх обов’язків, ми б уже мали міцну державу, і ніхто б не наважився на нас нападати. Якщо ми хочемо, щоб жертви наших героїв не були марними, саме час зупинитися, переглянути своє життя і будувати суспільство, в якому наші діти та внуки більше не знатимуть війни” – зазначив видавець.

Книги не продають – кожен охочий може отримати примірник. Василь Дорошенко активно волонтерив, і ця збірка стала частиною його справи. Люди, які беруть книгу, переказують кошти на збір 3-ої окремої штурмової бригади, який організовує дівчина полеглого захисника Наталія Снітинська.

Отримати примірник можна, заповнивши форму .

У памʼять про лицаря Паладіна: у Франківську презентували збірку полеглого Василя Дорошенка (ФОТО)

Довідка:

Василь Дорошенко народився 21 квітня 1995 року в селі Тязів, Тисменицького району Івано-Франківської області. Навчався у Тязівській школі, де закінчив навчання з відзнакою.

У 2013 році завершив навчання в Івано-Франківському фаховому коледжі технологій та бізнесу за спеціальністю “Фінанси та кредит”, був президентським стипендіатом. Опанувавши польську мову, вступив до університету у Польщі. У 2014 році став активним учасником Євромайдану.

Того ж року вступив до Пласту, де здобув дійсне членство, а також приєднався до товариства істориків та реконструкторів “Лицарський орден Паладині”. Навчався на історичному факультеті Українського католицького університету. У 2021 році брав участь в археологічній експедиції в Національному історико-археологічному заповіднику “Ольвія”.

Заочно здобув юридичну освіту у Львівській політехніці. Працював у сфері сортування відходів, а також у книгарні – мав особливу любов до літератури. Захоплювався подорожами, активно волонтерив.

З 2020 по серпень 2021 року був членом громадської організації “Зелена коробка” де займався логістикою та продажами. Також волонтерив у благодійній організації “Тарілка”. У 2021 році працював на підприємстві Terra Recycling, що займалося сортуванням відходів.

З початком повномасштабного вторгнення Василь Дорошенко став воїном 45-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ. У лютому 2023 року приєднався до 3-ї окремої штурмової бригади. У травні 2023 року отримав поранення, та після реабілітації повернувся на фронт. Загинув 13 серпня 2023 року під час виконання бойового завдання на Бахмутському напрямку внаслідок обстрілу російськими військами.

За службу отримав відзнаки та нагороди:

  • Залізний пластовий хрест (відзнака Головної пластової булави, 2023);
  • Почесний нагрудний знак «Золотий хрест» (від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного);
  • Орден “За мужність” III ступеня (державна нагорода України, посмертно);
  • Медаль “За заслуги перед Прикарпаттям”.

У памʼять про лицаря Паладіна: у Франківську презентували збірку полеглого Василя Дорошенка (ФОТО)

Джерело: galka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua