Триває прийом заявок на національний конкурс «Благодійна Україна-2024»
22 лютого 2025 р. 10:45
22 лютого 2025 р. 10:45
«Благодійна Україна» – щорічний національний всеукраїнський конкурс з відзначення найкращих благодійників і найбільш ефективних благодійних та волонтерських ініціатив в Україні. Він бере свій початок з 2007 року й тоді мав назву «Благодійник року». 2012 року конкурс перейшов під опіку Асоціації благодійників України та носить сьогоднішню назву.
Мета конкурсу: розвиток соціально-орієнтованого благодійництва та волонтерства в Україні, поліпшення якості комунікацій між доброчинцями та отримувачами допомоги, розширення можливостей для їхнього діалогу, відзначення найефективніших доброчинних організацій, проєктів та практик за поточний рік.
Цього року оголошено 18-й за рахунком конкурс. І вже втретє він пройде під девізом: «Благодійність на захисті України». Адже майже три роки ми живемо в умовах повномасштабної війни. Усі українці з різних областей та з-за кордону об’єдналися задля допомоги одне одному в боротьбі зі спільним ворогом.
Національний конкурс «Благодійна Україна» – це публічне визнання досягнень благодійників, це ще одна спроба зробити видимим в суспільстві доброчинні (благодійні та волонтерські) ініціативи, підтримати та подякувати доброчинцям, це можливість підтримати важливі проєкти, сприяти поширенню добрих справ, а також надихати інших долучатися до благодійної діяльності.
За роки проведення конкурсу у форматі «Благодійна Україна» на нього було подано 9304 заявки, відзначено 732 переможці, загалом оголошено 227 номінацій. Щороку проходять регіональні етапи конкурсу в різних областях, а це ще орієнтовно до 800 переможців на регіональних конкурсах. Серед переможців в різні роки були організації, як-от: МБФ «Повернись живим», МБФ «Карітас України» та інші.
Для кого цей конкурс
Для всіх, хто веде доброчинну діяльність, адже в конкурсі 27 номінацій. У ньому можуть брати участь благодійники/волонтери, волонтерські, благодійні та громадські організації, молодіжні об’єднання, представники медіа, соціально відповідальний бізнес, будь-які неурядові організації та фізичні особи – усі, хто надавали благодійну чи волонтерську допомогу задля вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2024 року. Виняток: органи державної влади, місцевого самоврядування та політичні партії.