вологість:
тиск:
вітер:
Опитування чи підтримують мешканці західних областей 30-денне припинення вогню
Більшість українців позитивно сприймають спільну ініціативу України та США щодо тимчасового 30-денного припинення вогню.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), пише Фіртка .
Зокрема, абсолютна більшість (від 72% на Сході до 85% на Заході) скоріше позитивно сприймають пропозицію про тимчасове припинення вогню.
Найчастіше мешканці заходу країни (55% із тих, хто обрав позитивні трактування) вважають, що перемовини є способом продемонструвати, що Росія завжди порушує домовленості.
Ще 20% бачать у цьому можливість завершити війну на прийнятних для України умовах, а 10% — крок до розблокування військової допомоги.
Водночас 14% мешканців західних областей дотримуються негативної думки: 4% вважають таку ініціативу помилковим кроком, що послабить Україну, 7% — проявом відчаю влади через ситуацію на фронті, а 3% розцінюють як початок капітуляції.
Разом з тим, переважна більшість українців — 79% — категорично не сприймають вимоги Росії для тимчасового припинення вогню, що включають зупинку мобілізації, припинення постачання зброї із Заходу та передачі розвідданих Україні.
Лише 16% опитаних заявили, що готові погодитися з цими умовами, причому 14% з них вважають це дуже складним компромісом.
Довідково: опитування провели упродовж 12-22 березня 2025 року на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України (підконтрольна уряду територія).
Опитали 1 326 респондентів.
Опитування проводили з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася урядом.
До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів — це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Мобілізація по-новому: прикарпатцям розповіли про головні зміни, які пропонує влада
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Новини рубріки

Покращення місцевості: У Калуській громаді реалізують проєкт “Безбар’єрні маршрути”
30 березня 2025 р. 11:40

Масована атака на Харків: росіяни вдарили по військовому госпіталю
30 березня 2025 р. 11:35