вологість:
тиск:
вітер:
Як зберегти гроші у 2025 році та куди інвестувати
Олександр Лахтіонов – засновник та CEO групи компаній RITM, яка займається реалізацією девелоперських проєктів під ключ, маючи понад 18 років практичного досвіду у сфері нерухомості, та Ерік Найман – економіст, фінансовий аналітик, автор книг про інвестиції та засновник робоедвайзера HUG'S, обговорили актуальні питання збереження та примноження коштів в умовах сучасної економіки. Їхнє експертне бачення допоможе розібратися в тому, як правильно зберігати гроші та в які активи варто інвестувати в 2025 році.
Матеріал підготовлено на основі відео з ютуб-каналу "Aleksandr Lakhtionov"
Чеклист для успішного збереження та інвестування грошей
- Накопичте резервний фонд у розмірі 3-12 місячних витрат родини
- Інвестуйте в ОВГЗ (цінні папери, облігації) для захисту від інфляції
- Розподіліть інвестиції між різними класами активів
- Оцініть потенціал нерухомості у великих містах України
- Розгляньте можливість інвестування у фондовий ринок США
- Визначте свою роль: заощаджувач, інвестор, підприємець, споживач чи спекулянт
П'ять фінансових ролей сучасної людини
Ерік Найман розпочав розмову з важливого розділення п'яти фінансових ролей, які може грати людина. "Ми зараз виділяємо п'ять ролей. Перша роль – ми спочатку заощаджувач. Наша задача – зберігати гроші на чорний день" , – пояснює експерт. Але статистика вражає: половина українців та американців не мають заощаджень взагалі .
Друга роль – інвестор, який купує активи для отримання пасивного доходу . Третя – підприємець, який безпосередньо займається операційною діяльністю. Четверта – спекулянт, який заробляє винятково на зростанні ціни. І п'ята – споживач, який купує для власного використання.
Якщо в людини є можливість накопичувати капітал, Найман рекомендує спочатку відкласти кошти у розмірі трьох-дванадцяти місяців сімейних витрат.
"Якщо я витрачаю на місяць 1000 доларів, то мінімум 3000 мені потрібно, щоб було накопичено", - каже він.
А де ж зберігати ці гроші? Експерти не рекомендують тримати заощадження в готівці , адже інфляція постійно знецінює гроші. За словами Наймана, інфляція в доларі становить близько 3% на рік, а в гривні орієнтовно 10%. Тому оптимальним інструментом для зберігання коштів можуть бути облігації внутрішньої державної позики (ОВГЗ) .
"ОВГЗ дають більше. В гривневих ОВГЗ мінімум 15% і вище. Тобто вони перекривають інфляцію і дають можливість заробити" , – зазначає Ерік Найман.
Перспективи курсу гривні
Одне з ключових питань – що буде з курсом гривні? За словами Наймана, МВФ прогнозує девальвацію гривні близько 5% на рік .
"Останній меморандум МВФ, вони закладають 5% річних. При цьому гривнева маса росте на 10% на рік. А чому ж девальвація 5%? А тому що в системі з'являються не тільки гроші, але й товари. І 5% – це товари" . " , – ділиться експерт.
Нерухомість як інвестиція у 2025 році
В умовах невизначеності багато інвесторів розглядають нерухомість як надійний актив. Олександр Лахтіонов зазначає що нерухомість подорожчає, тому що зараз дуже багато компаній не почало нові проєкти, і багато хто заморозив чинні.
Найперспективнішими містами для інвестицій в нерухомість експерти називають:
Інвестиції в цінні папери
Ерік Найман також розповів про альтернативні варіанти інвестування, зокрема в цінні папери: "Ти можеш регулярно по 100 доларів на місяць купувати фондовий індекс, і у тебе точно все буде чудово. Тому що краще американської економіки поки нічого не придумали на цій планеті" .
Для тих, хто хоче розпочати інвестувати в цінні папери , експерт радить:
"Люба інвестиція має бути на основі вашої віри в краще завтра" , – підсумовує Олександр Лахтіонов.

Новини рубріки

Голова Івано-Франківської відвідала ІІ етап обласного конкурсу «Серцем єдиним, ми — Україна!»
03 квітня 2025 р. 14:32

На фронті загинув захисник Андрій Арсенич
03 квітня 2025 р. 14:32