Як побудувати органічну ферму з нуля маючи всього 12 000 гривень

03 квітня 2025 р. 13:58

03 квітня 2025 р. 13:58


Василь – засновник крафтового виробництва рослинних продуктів Fine Organic, разом зі своєю дівчиною Юлією, створили успішний бізнес з виробництва альтернативних веганських продуктів у селі на Волині. Вони розповіли як працює їхня органічна ферма та веганське виробництво.

Матеріал підготовлено на основі відео з ютуб-каналу "Andrey Burenok | Business".

Чеклист для створення органічної ферми та веганського виробництва

  • Знайдіть свою мотивацію та особисту причину для старту бізнесу
  • Визначте ніші ринку, де немає конкурентів або їх недостатньо
  • Самостійно розробіть унікальні рецепти та стандарти виробництва
  • Забезпечте контроль якості та органічність інгредієнтів
  • Створіть професійну кухню з необхідним обладнанням
  • Запустіть продажі через соціальні мережі перед виходом у роздріб
  • Вибудуйте власну систему логістики та доставки
  • Постійно збирайте зворотний зв'язок від клієнтів і вдосконалюйте продукцію

Як особиста проблема стала поштовхом для створення бізнесу

Бізнес Василя народився з особистої трагедії. "В мене мама захворіла на рак" , – розповідає підприємець. Саме тоді він усвідомив, що причина хвороби могла критися у харчуванні, яке було в його родині.

Для того, щоб допомогти рідним перейти на здорову рослинну їжу, Василь зрозумів, що потрібен перехідний етап. "Їм потрібно було їсти ту ж саму їжу, але яка буде виглядати, смакувати та пахнути так само, тільки рослинного походження" .

На той час в Україні не було якісних рослинних альтернатив традиційним продуктам. Маючи відповідну освіту (Василь закінчив Львівський національний університет імені Гжицького як технолог харчової продукції), він вирішив вирішити цю проблему самостійно.

Спочатку Василь почав експериментувати з рослинним сиром, оскільки в його родині всі любили коров'ячий сир. "Я прийшов до того, що почав спочатку готувати сир, бо в сім'ї усі любили сир коров'ячий. І якось мені треба було зготувати такий же сир, який смакував би так само, який би виглядав так само, але не був тим самим сиром" .

Для пошуку рецептів Василь вивчив англійську мову, щоб читати наукові статті закордонних вчених. Після багатьох спроб та помилок перші продукти вийшли досить успішними. Після сиру Василь взявся за веганські котлети та фарш. Коли друзі та родичі спробували ці продукти та високо оцінили їх, підприємець зрозумів, що може почати це продавати.

Розвиток бізнесу

За час свого існування невелике домашнє виробництво перетворилося на повноцінний бізнес. Особливістю бізнесу є те, що близько 50% інгредієнтів вирощується на власній органічній фермі. На території господарства також є яблуневий сад, якому вже 8 років. Батько Василя, також захоплений садівник, допомагає сину у вирощуванні органічних продуктів.

Решту інгредієнтів компанія закуповує у перевірених постачальників з Європи. "Спочатку ми запрошуємо нам зразок, ми його тестуємо, дивимось, аналізуємо, або в лабораторію заносимо, або я там сам дивлюсь. І ми вже після того, як перевірили ці інгредієнти, замовляємо, якщо вони нам підходять" .

На виробництві використовується професійне обладнання вартістю близько 16 000 доларів: шокер, морозилка, холодильний стіл, столи з нержавіючої сталі, дегідратори, вакууматор, блендер, термомікс та інше професійне обладнання.

Філософія бізнесу та цінності

Центральними цінностями Fine Organic є:

Василь пояснює свій підхід так: "На сьогодні вже так, як ринок здорових продуктів, корисних продуктів розвивається, то вчені також не стоять на місці і придумують різні органічні антиоксиданти, речовини, які сповільнюють псування продукту. Вони є натуральними – річкові екстракти, бактеріальні основи або біфідобактерії. Тобто варіантів сьогодні є багато, і реальної причини використовувати якісь штучні хімічні консерванти немає" .

Шлях Василя до веганства розпочався із проблем зі здоров'ям та випадкової зустрічі. "В мене були проблеми зі здоров'ям, і я шукав рішення. На той час я займався музикою і зустрівся з однією людиною, яка також займалась музикою. Ми зустрілися у кафе, він замовив собі фруктову тарілку, а я замовив курку" .

Здивований такому вибору, Василь запитав про причину, і чоловік розповів, що він веган. "Я на той час не знав, що це таке. Для мене існували тоді лише вегетаріанці, які з якоїсь причини просто не їдять м'яса" .

Після розмови з цією людиною Василь зрозумів, що це може бути рішенням його проблем зі здоров'ям. В той же день він прийшов додому, протягом двох годин читав інформацію в Інтернеті, і прийняв рішення стати веганом. "В той же день я став повністю веганом. Тобто відмовився від продуктів тваринного походження абсолютно всіх. І так по цей час вже, напевно, це сьомий рік" .

Результати не змусили себе чекати: "Як тільки я перейшов на рослинне харчування, то проблеми зі здоров'ям протягом двох тижнів зникли. Я зрозумів, що це правильний шлях" .

Реклама

Як побудувати органічну ферму з нуля маючи всього 12 000 гривень

Джерело: kalushnews.city

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua