У Франківську завершився ще один потік курсів української мови

03 квітня 2025 р. 14:41

03 квітня 2025 р. 14:41


Понад 60 учасників, 15 з яких навчалися очно, а 49 – онлайн, успішно завершили навчання та отримали сертифікати.

Про це пише Галицький кореспондент з посиланням на сайт міського голови Руслана Марцінківа.

“Ми вручили символічні сертифікати, подарунки для всіх учасників курсів з української мови. Вони в нашому місті розпочались в 2022 році, після повномасштабного вторгнення, – розповідає зазначила Вікторія Дротянко, заступниця міського голови та директорка Департаменту освіти і науки. – Цього разу триває набір протягом квітня. Окрім вивчення мови, ці учасники мають також екскурсії містом, відвідування театрів, музеїв”.

Світлана Буртняк, колишня вчителька української мови з Марганця, що на Дніпропетровщині, змушена була покинути рідний дім через війну. Переїхавши до Івано-Франківська, вона не лише знайшла новий дім, а й можливість продовжити свою місію – збереження української мови. Як колишня учасниця мовних курсів, а тепер їхня керівниця, пані Світлана ділиться своїми спостереженнями про людей, яких об’єднала спільна мета.

«Люди з різних куточків України, з різних регіонів – це і з Донецька, із Миколаєва, Маріуполя, Мелітополя, Сєвєродонецька й Енергодара. Їх з’єднало одне бажання – вивчити і розмовляти українською мовою. Тематика курсів була різноманітною. Ми вчили фонетику – від букви ї до апострофа, слова з апострофом викликали багато цікавинок. Потім була лексика. Теми з лексики були пов’язані з тим, щоб людям було легше спілкуватися в повсякденному житті. Були подружні пари, дуже було цікаво спостерігати, як чоловік чи дружина допомагають один одному», – говорить керівниця мовних курсів Світлана Буртняк.

Постійні вибухи, тривоги та безсонні ночі під обстрілами змусили Людмилу Кошик покинути рідну Шостку на Сумщині та шукати прихистку в Івано-Франківську, де живуть її рідні. На курсах української мови вона не тільки отримала необхідні знання, а й зустріла людей, які, як і вона, шукали підтримки та адаптувались до нового міста.

«Я закінчувала заклади на російській мові, тому чисто українською я говорила поганенько. Тому пішла і записалась на курси української мови, на Січових Стрільців. Я вибрала місце, мені тут зручно. Для мене це було щось нове. Це було велике спілкування з такими ж людьми, які переїхали в це місто, які вже живуть у цьому місті”, – розповідає учасниця мовного курсу пані Людмила.

«Ми створюємо всі можливості, щоб люди, які проживали в російськомовних регіонах, мали можливість вивчити українську мову. Так, воно десь дивно звучить для європейців й інших – вчити рідну мову. В нашій ситуації наш обов’язок – створити умови, щоб людина могла піти на курси. Ми робимо всі можливості, тільки вчи українську мову, спілкуйся українською мовою й переходь на українську мову “, – підсумовує івано-франківський міський голова Руслан Марцінків.

Охочих запрошують приєднатися до мовних курсів. Є зручні формати навчання: очні заняття в Міському центрі дитячої та юнацької творчості та в Ліцеї Nº25, а також онлайн-група для тих, хто цінує гнучкість.

Запис в групу у Міському центрі дитячої та юнацької творчості (вул. Січових стрільців,37) 097 8131211 (Світлана).

У мікрорайоні Каскад заняття будуть відбуватися в Ліцеї Nº25 (вул. 24-го Серпня, 13) 0500882989 (Василина).

Запис в онлайн-групу – 0951019828 (Ірина).

У Франківську завершився ще один потік курсів української мови

Джерело: gk-press.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua