вологість:
тиск:
вітер:
Реабілітація в басейні: як у Франківську допомагають відновитися пораненим на фронті бійцям
Басейн військові називають однією з топових реабілітаційних практик.
В Івано-Франківську в межах проєкту “МВС Незламні” проходять реабілітацію поранені нацгвардійці, поліцейські, прикордонники та рятувальники. Двічі на тиждень вони відвідують заняття у басейні, що допомагають їм не лише фізично відновитися, а й зменшити рівень стресу, передає Суспільне .
Військовослужбовець Олександр Трубачов проходить реабілітацію в басейні вже вп’яте. Він — родом з Житомирської області. У 2021 році вступив до 50 полку Національної гвардії України імені Семена Височана. У листопаді 2024 під час бойового завдання на Донеччині боєць наступив на протипіхотну міну і втратив праву ногу. Чоловік каже: заняття в басейні допомагають йому відновитися після травми.
“Коли я приходжу в басейн і плаваю, це дає розвантаження на руки, спину, ногу. До того ж морально відпочиваю. До втрати ноги я плавав непогано. А коли почав тут реабілітацію, то знову відновив навички. Так, є маленький дискомфорт, не вистачає ноги, але я призвичаївся”, — розповідає Олександр Трубачов.
Реабілітаційні заняття у басейні відбуваються на базі Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання. Їх відвідує й Руслан Павлов, який став на захист країни у 2022 році. Він воював у складі спецпідрозділу “Сафарі”. Того ж року отримав контузію під час танкового обстрілу. Тепер військовий служить помічником начальника сектору фізичної підготовки й спорту 50 полку НГУ й відновлюється плаванням.
“Басейн — це одна з топових реабілітаційних практик. Він відновлює насамперед фізичне здоров’я. Реабілітологи рекомендують заняття в басейні практично при всіх травмах. Але, крім фізичної, це ще й психологічна реабілітація. Тому що вода багато чого забирає”, — каже Руслан Павлов.
Займаються двічі на тиждень
У басейні військовослужбовці займаються двічі на тиждень. З ними працюють реабілітологи, тренери з плавання та фізичні терапевти. За словами викладачки циклової комісії плавання Ірини Соверди, у воді тіло військового розслабляється, що полегшує виконання вправ.
“На суші так не вдається амплітудно працювати, тому що є якийсь м’язовий спазм. У воді під дією виштовхування, гідростатичного тиску, інших властивостей тіло швидше розслабляється і рух стає більш амплітудним. Якщо це розробка верхньої кінцівки, то ми показуємо, які вправи можна виконувати для того, щоб збільшити роботу верхнього плечового пояса. Реабілітолог дозує те, скільки ми можемо цих вправ подавати, їхній обсяг”, — пояснює Ірина Соверда.
Під час занять військових супроводжує фізичний терапевт Петро Наливайко. Він каже, що реабілітація у воді має позитивний вплив не лише на фізичному рівні, а й на психоемоційному. Адже заняття допомагають знизити рівень стресу у поранених.
“Залучаються всі групи м’язів. Чудово працює серцево-судинна система, дихальна, зменшуються набряки, збільшується витривалість. Також вода гарно забирає навантаження зі суглобів та хребта, покращує всі функції організму і швидше йде відновлення від поранень. Вода також впливає на сон, тобто хлопці почали краще спати, у них знизився рівень стресу”, — говорить Петро Наливайко.
Завідувачка соціального захисту і супроводу постраждалих та членів їхніх сімей Територіального медичного об’єднання МВС в Івано-Франківській області Мар’яна Пищ розповідає, що перше заняття з релаксаційного плавання відбулося 7 березня, а загалом у програмі беруть участь 355 військовослужбовців з різних міст України.
“У нашій області учасники проєкту “МВС Незламні” здійснили понад 40 відвідувань. Є бійці, які один раз приходили, є такі, що чотири рази, а є військові, які постійно ходять на кожне заняття, не пропускаючи”, — каже Мар’яна Пищ.
Окрім Івано-Франківська, проєкт “МВС Незламні” діє у Києві, Рівному, Львові, Одесі, Житомирі та Хмельницькому.
Як повідомляли , у Верховині побудують модульний реабілітаційний центр. Наразі тривають підготовчі роботи для початку будівництва.

Новини рубріки

Цікаве про Україну: найстаріша мапа людства
04 квітня 2025 р. 23:33

У Франківську п’яний водій намагався втекти від поліції
04 квітня 2025 р. 22:13

Війська рф атакували Кривий Ріг: 14 загиблих, 50 поранених (ДОПОВНЕНО)
04 квітня 2025 р. 21:53