вологість:
тиск:
вітер:
Есенціалізм - це книга, яка змінила мій бізнес. Історія Андрія Федоріва
Уміння казати "ні" іноді важливіше за здатність говорити "так". Особливо коли мова йде про бізнес, управління часом і власним життям. Книга "Есенціалізм" (автор Ґреґ Маккеон) допомагає зрозуміти, як відсікати зайве і зосереджуватися на справді важливому. Як це вміння може допомогти українським підприємцям розповів Андрій Федорів — успішний бізнесмен, маркетолог, засновник маркетингової агенції FEDORIV.
Матеріал підготовлено на основі відео з ютуб-каналу "FEDORIV VLOG".
Чеклист есенціаліста для життя та бізнесу
- Перегляньте свій календар і запитайте себе: "Які зустрічі я можу скасувати?"
- Візьміть за правило не приймати миттєвих рішень, кажіть "Я подумаю і відповім"
- Визначте свій головний пріоритет (пам'ятайте, якщо у вас більше трьох пріоритетів — у вас їх немає)
- Регулярно "підрізайте" другорядні справи, як садівник обрізає кущі
- Боріться за свій простір вибору, інакше вибір зроблять за вас
- Розуміння, що в житті є лише дві речі: найважливіше і шум
- Припиніть жити за інерцією та звичками, почніть осмислено вибирати
Емоційне прозріння від прочитаної книги
Книга "Есенціалізм" (автор Ґреґ Маккеон)
Книга "Есенціалізм" буквально змусила Андрія Федоріва переоцінити своє життя та підхід до бізнесу . У своєму відео він розповідає, як під час довгого перельоту почав читати цю книгу і не зміг стримати сліз.
"Я перший раз читав цю книгу під час великого перельоту. І я плакав. І я плакав не від болю і не від розпачу, а через злість на себе. Бо я сів в цей літак дуже втомлений і, я би сказав, виснажений. Абсолютно без енергії" , — ділиться Андрій.
Він зізнається, що виховання та бажання бути "хорошою людиною" зіграли з ним злий жарт. Намагаючись допомогти всім, хто звертався, Федорів погоджувався на безліч пропозицій: виступи на конференціях у різних країнах, нові проекти, зустрічі. Жадібність до можливостей та відкритість привели до перевантаження.
"І я читав цю книгу і буквально плакав. Я казав собі, ніколи знову ти не будеш це робити" , — розповідає підприємець.
Мистецтво казати "ні"
Найголовніше відкриття, яке зробив для себе Андрій, — це розуміння цінності вміння відмовляти . Він наводить слова режисера Спека Джонса: "Ні є головним інструментом творчості. Якщо ви не здатні сказати ні, ви будете казати так іншим думкам і казати ні своїй візії" .
Саме ця книга стала початком шляху "твердого ні" для підприємця. Зараз він регулярно відмовляється від інвестиційних можливостей, запрошень виступити та інших речей, які не відповідають його пріоритетам.
"Кожного разу, коли ви говорите так комусь, ви говорите ні собі. Кожен раз дискомфорт, коли ось перед вами людина, вона приємна і розраховує на вас, і ви кажете, ну так, ви вбиваєте своє життя" , — підкреслює Федорів.
Він порівнює процес відсікання зайвого у житті з роботою скульптора: "Тільки як скульптор, відсікаючи зайве свого життя, ви можете звільнити простір для нового. Ви можете звільнити простір для важливого" .
Принцип Парето і навіть краще
Есенціалізм базується на відомому принципі Парето, який стверджує, що 20% зусиль приводять до 80% результату . Але автор книги йде далі, вважаючи, що насправді це навіть менше — можливо, 10% або навіть 5% наших дій приносять основний результат.
Андрій Федорів розповідає, що есенціалізм вчить нас бути схожими на садівника: "Життя людини це насправді має бути життя садівника, який бере кущ і кожен день відрізає зайве і поливає те, що важливо. Кожен день ставить все, що заплановане на наступний день або на наступний тиждень, під питання" .
Підприємець ділиться, що тепер щонеділі переглядає свій календар на наступний тиждень і задає собі просте запитання: "Що з цих зустрічей, які в мене в календарі, навіть які я прийняв, я можу відмінити? Що я можу закенсувати?"
Боротьба з інерцією життя
Одна з ключових думок книги — необхідність боротьби з автоматизмом і звичками , які непомітно захоплюють наше життя.
"Автор говорить дуже просту річ. Ви маєте зробити свій вибір. Бо якщо ви не робите свій вибір, цей вибір зроблять за вас" , — пояснює Андрій.
Хто робить цей вибір? У першу чергу, наші звички та інерція. Ми звикаємо щопонеділка відвідувати певні наради, щоранку відповідати на імейли, автоматично підтверджувати всі запрошення на зустрічі.
"І оця інерція забиває вам весь календар. І він говорить, якщо ви занадто зайняті, для того, щоб просто подумати, ви занадто зайняті" , — зазначає підприємець.
Головна рекомендація автора книги — зробити вибір почати робити вибір . Перестати жити за інерцією і так, як вважають за потрібне інші люди.
Вибір між хорошим і хорошим
Найскладніше для людини — це не вибір між хорошим і поганим, а вибір між хорошим і хорошим . Андрій Федорів розповідає історію, яку почув від одного мільярдера в Ізраїлі.
Мільярдер запитав стартаперів: якщо у вас є 20 ідей, скільки з них хороші? Більшість назвали цифри від 3 до 15. Він сказав, що, ймовірно, всі 20 ідей непогані. Але потім запитав: скільки з них найкращі? І відповідь була очевидна — лише одна.
"І він говорить, вам треба не скопитися за 20 ідей, вам треба приділити час, подумати зовні, подивитися на ситуацію, те що називається Helicopter View зверху, і розробити для себе певну методологію... А яка з цих ідей є найважливіша, найкраща, найперспективніша, яка може дати вам максимальний мультиплікатор на вкладені зусилля" , — переказує Федорів.
Коли ви зробите свій вибір на користь однієї ідеї, у неї з'явиться 19 конкурентів, і вам треба буде "вбити" їх — тобто перестати на них відволікатися.
Практичні поради для впровадження есенціалізму
Одна з найпростіших рекомендацій, яку дає автор книги, — не приймати миттєвих рішень . Замість того, щоб одразу погоджуватися на пропозиції, варто взяти паузу і сказати: "Мені треба подумати. Я відповім завтра".
"Замість того, щоб казати так, візьміть паузу і скажіть, мені треба подумати. Я відповім завтра. Дайте собі простір" , — радить Андрій.
Він підкреслює, що есенціалізм вчить нас дуже простої істини: в житті є тільки дві речі — найголовніше і шум .
"І я можу сказати так, що я продовжую за це боротися. Бо як тільки ти розслабляєшся, потік життя зносить тебе в оцей потік інерції" , — зізнається підприємець.

Новини рубріки

Що вдягнути на Великдень: тренди у вишиванках та святкових образах (ФОТО)
16 квітня 2025 р. 22:26

Великдень у строю: у Франківську розповіли, як святкували українські воїни сто років тому
16 квітня 2025 р. 21:50