вологість:
тиск:
вітер:
Стали жертвою шахрайства? Прикарпатцям розповіли, що потрібно зробити першочергово
Якщо ви стали жертвою шахрайства, перше, що потрібно зробити — це повідомити про інцидент до банку, з рахунку якого були списані кошти. Це дозволить заморозити суму та дасть можливість провести процес повернення коштів.
Про це в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій .
"Важливо діяти швидко, адже від часу, що минув після операції, залежатиме результат", — каже Микола Худолій.
Наступним кроком має бути звернення до поліції.
"Зробити це можна через лінію «102», у найближчому відділенні поліції або онлайн через платформу кіберполіції. На цій платформі можна подати офіційну заяву, вказавши всі деталі інциденту, включаючи реквізити та способи, якими шахраї вчинили злочин".
Після подачі заяви правоохоронці розпочинають слідчо-розшукові дії, а матеріали передають до підрозділів досудового розслідування для відкриття кримінального провадження.
Базові поради, аби захистити себе від шахраїв
- Використовуйте складні паролі: вони повинні містити не менше десяти символів, включаючи великі та малі літери, цифри та спецсимволи. Періодично змінюйте їх.
- Активація двофакторної автентифікації – ще один важливий крок для захисту ваших облікових записів. Використовуйте телефон, альтернативну пошту або сервіси, що генерують одноразові паролі.
- Не переходьте за сумнівними посиланнями, особливо якщо в адресному рядку браузера бачите знак оклику чи інших розділовий знак.
- Здійснюйте фінансові та інші конфіденційні операції тільки з власних ґаджетів.
- Користуйтеся тільки ліцензійними програмами та своєчасно й систематично оновлюйте їх. Уникайте використання російського програмного забезпечення.
- Регулярно робіть резервне копіювання даних на онлайн-сервіси або зберігайте копії на зовнішніх носіях (SSD, HDD).
- Перед встановленням додатків уважно читайте умови обробки персональних даних та політику конфіденційності.
Пам’ятайте, що все, що ви публікуєте в інтернеті, може залишитися там надовго. Будьте обачними з інформацією, яку розкриваєте, особливо через соціальні мережі. Ці прості дії захистять від можливих шахрайських дій.
Більше читайте в матеріалі: Шахраї, псевдомінери, атаки на інфраструктуру та вербування підлітків: інтерв'ю з начальником кіберполіції Івано-Франківщини Миколою Худолієм.
"BRAMA": прикарпатцям розповіли, як протидіють російським ІПСО та іншим шахрайським схемам
Чимало повідомлень надходить з Росії: як в Івано-Франківську реагують на повідомлення про мінування

Новини рубріки

В пʼятій поліклініці Івано-Франківська відкрили лабораторію та кабінет травматолога
16 квітня 2025 р. 20:54