Поруч розірвалися 4 авіабомби: історія наймолодшого пацієнта місії "Face the Future Ukraine"

16 квітня 2025 р. 14:16

16 квітня 2025 р. 14:16


Наймолодшим пацієнтом п’ятої місії “Face the Future Ukraine” в Івано-Франківську став 21-річний Роман. Хлопець став до війська у 18 років, своє 19-річчя “святкував” у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвалося 4 авіабомби, його група опинилася під завалами, а одного побратима дивом викинуло із будинку ударною хвилею, тож він зміг викликати допомогу. 20 осколкових поранень, уламки у голові, що роздробили кістки чола, дивом не зачепивши мозок, та перелом таза — це далеко не весь список травм, які тоді отримав Роман, розповіли КУРСу у благодійному фонді “Пацієнти України”.

Далі на хлопця чекали операції на голові, тазі та три місяці без руху, аби кістки знову зрослися. Через уламки, які знищили лобні кістки, поранення на голові хлопця довго не загоювалося, мозок більше не був захищений кістками, а на їх місці утворився великий прогин. За реконструкцію чола Романа взялася команда медиків реконструктивної місії “Face the Future Ukraine”, яку організовують Face the Future Foundation, Still Strong, Razom for Ukraine та БФ “Пацієнти України”.

Історія наймолодшого пацієнта місії "Face the Future Ukraine"

“Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволило захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі”, — розповідає Наталія Біскуп , хірургиня зі США українського походження, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Команда медиків з Канади та США разом з українськими лікарями впродовж тижня відновлювали обличчя поранених українців. Під час місії “Face the Future Ukraine” в Івано-Франківську прооперували 26 військових, ветеранів та цивільних, які зазнали мінно-вибухових поранень . Зокрема, медики провели операції з реконструкції носів, встановлення індивідуальних імплантів замість знищених кісток черепа, підготовлення орбіт ока до протезування та реконструкції щелеп. Загалом лікарі зробили 83 хірургічні втручання.

Загалом в Україну завітала команда із 18 медиків. Протягом тижня вони не лише проводили операції пораненим, а також ділилися своїми знаннями з українськими колегами, щоб новітні методики лікування були доступні і в Україні. Зокрема, відбулось навчання із лікування травм обличчя у дітей. «Ми бачимо великий прогрес місцевих лікарів, тож сповнені ентузіазму. Наша мета – створити нове покоління медичних працівників та покращити українську систему охорони здоров’я в цілому. Ми плануємо знову повернутися в Україну за пів року», — розповів Пітер Адамсон, засновник Face the Future Foundation.

«За 5 місій разом з іноземними колегами ми прооперували 160 пацієнтів з мінно-вибуховими пораненнями. Деякі з пацієнтів потребують багатоетапних втручань, тому оперуються у нас вже не вперше. Це рідкісні операції для України, щороку ми переймаємо унікальні закордонні практики та продовжуємо застосовувати їх в Україні», — ділиться Наталія Комашко, координаторка місії з українського боку, засновниця проєкту Still Strong.

Наступна місія відбудеться восени. Якщо ви або ваші близькі потребують реконструктивної операції внаслідок війни, заповніть форму за посиланням>>>

Ctrl + Enter

Поруч розірвалися 4 авіабомби: історія наймолодшого пацієнта місії "Face the Future Ukraine"

Джерело: kurs.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua