вологість:
тиск:
вітер:
В Івано-Франківську спіймали на гарячому продавця PVP
В Івано-Франківську 34-річний чоловік з рук у руки продавав особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено, – PVP , пише КУРС з посиланням на обласну прокуратуру.
Правоохоронці затримали зловмисника на гарячому. Йому повідомлено про підозру у незаконному придбанні, зберіганні та збуті психотропних речовин, вчинених повторно (ч. 2 ст. 307 КК України). Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.
PVP – що це?
Згідно з Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000, PVP належить до особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено. Цей наркотик відомий також як «ванільне небо», «швидкість», «флакка», «солі», «альфа». В Україні він з’явився орієнтовно у 2011 році.
Наркотичний засіб PVP має специфічну молекулярну структуру, що дозволяє речовині миттєво проникати в клітини, оминаючи біологічні бар’єри, що викликає активний процес вироблення моноамінів (активних речовин). Спостерігається короткочасна й сильна інтоксикація, а також стійка фізична й психічна залежність уже за 2 прийоми. У пацієнтів із наркотичною залежністю спостерігається різке погіршення стану здоров’я й неухильна емоційно-особистісна деградація.
Після безперервного тижневого вживання зменшуються інтелектуальні здатності, людина вже не може швидко й правильно вирішувати різного роду завдання. Після безперервного двомісячного прийому спостерігаються перепади примітивних емоцій (агресія, страх, сміх), а також порушення мови. При тривалому вживанні наркотику організм виснажується, порушується робота всіх систем і внутрішніх органів. Згідно зі статистикою, більшу частину наркозалежних чекає летальний кінець у перший рік застосування.
Серед розповсюджених наслідків тривалого вживання наркотиків варто відзначити:
- фізичне виснаження, розпад і дистрофія м’язів;
- викидні, безплідність, патології плода у вагітних;
- порушення зору аж до його втрати;
- тромбоемболія (закупорка легеневої артерії кров’яними згустками), порушення кровообігу в головному мозку;
- інфаркт міокарда, судинна гіпертонія, порушення серцевого ритму, патології судин і серця;
- суїцидальні спроби, депресивний стан;
- психологічні розлади із проявом маревних станів з потужними галюцинаціями.
Передозування наркотиком. PVP — це сильнодіючий синтетичний наркотик, після прийому якого в 15 % осіб розвивається гостра інтоксикація. Серед найпоширеніших симптомів отруєння варто відзначити:
- сильна нудота й часті блювотні позиви;
- неадекватна і агресивна поведінка;
- прояв марення й галюцинацій;
- прагнення зробити собі боляче;
- відсутність зв’язної і зрозумілої мови, затьмарена свідомість;
- неконтрольовані панічні атаки;
- порушення серцевого ритму;
- зупинка дихання і втрата свідомості;
- мимовільні гримаси, тремор, судоми;
- лихоманка.
Ctrl + Enter

Новини рубріки

Грози та град: якою буде погода на Івано-Франківщині 25 квітня
24 квітня 2025 р. 14:38

ІФНТУНГ отримав гуманітарну допомогу від благодійників
24 квітня 2025 р. 14:33

Пледи для дому: поєднання затишку та естетики
24 квітня 2025 р. 14:33