вологість:
тиск:
вітер:
У палаці Потоцьких відкриють Центр міжкультурного діалогу: розповіли деталі проєкту (ФОТО)
24 квітня в історичному комплексі Палацу Потоцьких у Франківську пройшла стартова пресконференція міжнародного проєкту “Міжкультурна свідомість багатонаціональних міст: толерантність нових поколінь”.
Про це пише Галка з місця події.
Детальну презентацію проєкту провели проєктна менеджерка Юлія Баволяк та директор КП “Простір інноваційних креацій Палац” Володимир Гайдар.
Проєкт InterCities має сприяти підвищенню соціальної толерантності до національних спільнот і етнічних груп у прикордонному європейському регіоні.
За словами Юлії Баволяк, головна ідея полягає в “пізнанні себе через розуміння і усвідомлення інших національних спільнот”.
Загальний бюджет проєкту становить 457 733 євро. З них 411 960 надає Європейський Союз у межах Програми Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. Бюджет для Івано-Франківська складає 222 568 євро, з яких 200 000 євро – грантові кошти, а решта – співфінансування з міського бюджету.
Проєкт, розрахований на 20 місяців – з 1 березня 2025 року. Передбачає цілий комплекс заходів, спрямованих на поглиблення розуміння спільних цінностей, розвиток міжкультурного діалогу та підвищення туристичної привабливості регіону:
Паралельно з українською стороною, румунські партнери також реалізують низку ініціатив:
Володимир Гайдар підкреслив історичну важливість створення центру міжкультурного діалогу саме в Палаці Потоцьких.
“Місто Станіславів було засноване одразу як поліетнічне – з українцями, русинами, поляками, вірменами та євреями. Нині воно має значно більше представників різних етнічних спільнот, які мають між собою комунікувати, особливо в такий складний час, як партнери для боротьби за нашу свободу і незалежність”, – зазначив директор КП “Палац Потоцьких”.
За його словами, корпус В палацового комплексу має просту структуру. Він придатний для пристосування під центр міжкультурного діалогу – з рядом приміщень офісного та представницького характеру, а також виставковими площами на першому і другому поверхах.
Заступник міського голови Святослав Никорович наголосив на європейському контексті проєкту:
“Звідси починається та історія Франківська, яка є європейською, та історія Франківська, яка вказує на наше місце в історії Європи загалом. Франківськ, як і Львів, був на перетині торгових шляхів, і тут взаємодіяли різні культури – вірменська, польська і, найголовніше для нас, – українська”.
Він також додав, що у Франківську вже зараз “всі етноспільноти гарно себе почувають, конфліктів немає”. Новий центр допоможе координувати роботу з іноземними делегаціями та туристами, які цікавляться культурною спадщиною, пов’язаною з їхнім етносом.

Новини рубріки

У Франківську на пожежі знайшли мертвого чоловіка
24 квітня 2025 р. 15:00

У Калуші знайшли зниклого 72-річного чоловіка з проблемами пам’яті
24 квітня 2025 р. 14:43