вологість:
тиск:
вітер:
Бурштинській ТЕС – 60 років: цікаві факти (ВІДЕО)
Це шість десятиліть наполегливої праці поколінь енергетиків, які забезпечували тепло та світло для мільйонів українців.
Бурштинська ТЕС зазнала критичних ударів за час повномасштабного вторгнення росії в Україну. Але залишається серцем міста Бурштин, його історією та опорою.
Цікаві загальнодоступні факти про Бурштинську ТЕС:
- Її зведення тривало 5 років.
- У будівництві станції брали участь представники 38 націй і народностей тодішнього Радянського Союзу.
- За час своєї роботи вона виробила 610 мільярдів кіловат-годин електроенергії.
- Для забезпечення безперебійної роботи станції була потрібна велика кількість води для охолодження. Так, у 1964 році з’явилося Бурштинське водосховище, або як його називають місцеві – “Бурштинське море”. “Бурштинське море” стало не лише технологічною необхідністю, але й справжнім оазисом для природи. Це місце зимівлі та відпочинку для 250 видів птахів, включаючи 28, які зустрічаються лише на цій водоймі.
- У 2020 році через коронавірус та карантин, Бурштинська ТЕС вперше працювала в повній ізоляції. Понад 400 енергетиків вийшли на найдовшу зміну в історії станції – тривала вона 64 дні. Весь цей період люди працювали, жили і відпочивали на території ТЕС та були запорукою енергетичної стабільності регіону.
- Також на території ТЕС у 2021 році проклали першу в Україні дорогу з використанням золошлакових відходів підприємства. Для шляху в 900 метрів знадобилось 300 тонн вологої та сухої золи.
- До лютого 2022 року станція працювала паралельно з європейською енергосистемою, у так званому «Бурштинському енергоострові», забезпечуючи енергопостачання 3 млн людей у трьох областях та частково здійснювала експорт електроенергії до країн Європейського Союзу. У 2022 році Бурштинська ТЕС перестала працювати в режимі енергоострова й допомогла енергосистемі України повністю синхронізуватися з європейською енергосистемою.
- За час великої війни ТЕС неодноразово опинялася під ракетними ударами, відтак зазнала критичних руйнувань.

Новини рубріки

Брати-семінаристи ІФДС на Великдень відвідали прифронтову зону Донецького Екзархату
29 квітня 2025 р. 16:44

Ліпосакція: не про гламур, а про нове життя
29 квітня 2025 р. 16:34