Пішки з Франківська задля реабілітаційного центру: ветеран з України і волонтер з Австрії вирушили в 1000-кілометровий похід

30 квітня 2025 р. 09:05

30 квітня 2025 р. 09:05


Учасники пішого походу, який триватиме протягом місяця, щодня долатимуть до 50 кілометрів.

29 квітня 2025 року двоє чоловіків з Івано-Франківська вирушили у піший похід “1000 кілометрів за відновлення”.

Маршрут з України до Австрії долатимуть ветеран війни Руслан Вовк та австрійський волонтер, співзасновник громадської організації “Метаноя” Артур Зайберт. Їхня мета — зібрати гроші на створення реабілітаційного центру для ветеранів.

Про це повідомив Суспільному представник громадської організації Василь Данилюк.

З його слів, похід стартував від Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, де Руслан Вовк лікувався і проходив реабілітацію після поранення.

“Понад два роки ми волонтеримо в обласній лікарні. Приходимо до наших хлопців, які перебувають тут на лікуванні та реабілітації. Спочатку думали, що це буде тимчасово. Але з часом зрозуміли, що будемо це робити постійно — кожного тижня. Бачимо, що ветеранам потрібні реабілітаційні центри. І віримо, що в Україні, в Європі, у світі є люди, які це розуміють і готові вкладати гроші у реабілітацію”, — розповів Василь Данилюк.

Майбутній реабілітаційний центр волонтер уявляє закладом із новітнім технологічним оснащенням, у якому будуть поєднувати фізичне і психологічне відновлення. Найкраща для цього локація, каже Василь Данилюк, — гірська місцевість.

Щоб наблизитися до втілення мрії, учасники пішого походу, який триватиме протягом місяця, щодня долатимуть до 50 кілометрів. Зупинятимуться на Львівщині, проходитимуть польськими й чеськими містами. Ночуватимуть у наметах. Їх супроводжуватиме команда волонтерів і медиків.

Ветеран Руслан Вовк каже, що готувався до походу. Разом із сином багато ходили пішки.

“Коли мені зателефонували і запитали, чи хочу я піти в похід, погодився без вагань. Минуло пів року, як я звільнився з армії. І не можу себе знайти вдома, не бачу, чим можу зайнятися. Напевно, тому, що живу поблизу фронту. Не можу відійти від війни. І для мене це важливо, і хлопці нехай побачать, що не треба здаватися, треба йти далі”, — говорить Руслан Вовк.

Ветеран — із Дніпропетровщини. У серпні 2023 року отримав поранення поблизу села Урожайне Донецької області. Медики пропонували військовому ампутувати ногу. Але кінцівку вдалося зберегти завдяки операції, яку провели в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні. Після того були сім місяців реабілітації.

Про перебіг пішого походу, в якому братиме участь ветеран, комунікуватимуть представники медіакоманди. За словами австрійського волонтера Артура Зайберта, вони розказуватимуть тим, кого зустрічатимуть на шляху, про війну в Україні та про те, які труднощі долають ветерани під час реабілітації.

“Люди бачать по телевізору, що зараз відбувається в Україні. Але інформація про те, що відчувають ветерани до перебування у клініках і після того, не доходить до них. Наша мета — показати, чим живуть наші ветерани, їхні сім’ї, допомогти їм зрозуміти, чим ми всі можемо допомогти колишнім військовослужбовцям”, — розповів Артур Зайберт.

Від початку повномасштабної війни волонтер разом із колегами надавав гуманітарну і фінансову допомогу, а також брав участь в евакуації жителів прифронтових регіонів України.

Пішки з Франківська задля реабілітаційного центру: ветеран з України і волонтер з Австрії вирушили в 1000-кілометровий похід

Джерело: gk-press.if.ua