Про ситуацію щодо монастиря Сестер Служебниць у Микуличині
30 квітня 2025 р. 15:16
30 квітня 2025 р. 15:16
Після рішення Івано-Франківської обласної ради про передачу 0.45 га та будівлі оздоровчого закладу «Карпатські мрії» в Микуличині Сестрам Служебницям для відновлення монастиря, який існував там раніше, до депутатів і міського голови почали звертатися мешканці громади із запитаннями про те, що відбувається, яка подальша доля закладу, що робити працівникам та іншими.
Не залишається осторонь ситуації і директор закладу Микола Петращук, який зараз є військовослужбовцем 10 ОГШБ, оскільки і до нього телефонують працівники та мешканці Микуличина з аналогічними запитами, адже «Карпатські мрії» зараз функціонують як оздоровчий заклад.
“Саме тому ми як орган місцевого самоврядування і наполягали на проведенні зустрічі з громадою – щоб усе розповісти прямо, і в жителів не було ані домислів, ані враження, що з думкою громади ніхто не рахується.
ПЕРЕДІСТОРІЯ:
У керівника «Карпатських мрій» Миколи Петращука є бачення розвитку закладу, яким під час однієї із відпусток він поділився із керівництвом громади та колективом. І ця ідея знайшла підтримку. Тому було обговорено план створення оздоровчого центру для дітей. Не табору, а саме центру, де діти могли б отримувати комплексне оздоровлення, тобто фізичну реабілітацію, психологічну підтримку, оздоровчі процедури, активний відпочинок та розвиток творчих здібностей. Що важливо, то це проведення комплексної сімейної терапії для дітей військовослужбовців, які отримали ампутації та інші візуально видимі травми внаслідок воєнних дій.
На зустрічі міського голови із представниками Церкви, зокрема і о. Юстином, на початку року сторони погодили спільне бачення розвитку цієї важливої для громади і перспективної території. Тобто, за задумом, на території «Карпатських мрій» мало б функціонувати три складові – монастир Сестер Служебниць, оздоровчий центр із розвинутою спортивною інфраструктурою (мініфутбольний, волейбольний, баскетбольний майданчики, бігові доріжки) та вільним доступом до неї дітей громади. А в подальшому (як черговий етап розвитку) – басейн для потреб дітей на відпочинку та проведення реабілітації.
Після, здавалося б, продуктивного діалогу та досягнення попередніх домовленостей громаду було повністю відкинуто. А всі подальші зустрічі проводилися на рівні області. Більше з громадою нічого не обговорювалося, як і не було проведено зустрічі з громадськістю.
Підсумовуючи, наголошуємо, що в жителів виникає багато запитань, які залишаються без відповіді, адже ми як керівництво громади теж не володіємо всією інформацією, зокрема:
– чи може громада розраховувати на те, що пріоритетом для розвитку 1, 6806 га в центрі Микуличина, які залишилися після передачі частини земель «Карпатських мрій» під монастир, буде саме створення потрібного громаді оздоровчого центру і чи загалом буде врахована думка жителів?
– чи буде врешті проведена зустріч із громадськістю, на якій усі зацікавлені сторони зможуть висловити власне бачення розвитку цієї території та відповісти на запитання жителів?
– чи доцільно передавати ще 1.6806 га землі для потреб УГКЦ, якщо ще дві ділянки в Микуличині площею 0,4639 га та 0,2327 га були передані громадою для будівництва катехитично-молодіжного центру, а також молитовного будинка, каплиці і хрещальні понад 15 років тому, а будівництво на них так і не розпочалося?
Наголошуємо, що ніхто не висловлюється проти повернення Сестер Служебниць у Микуличин, адже відновлення історичної справедливості та збереження традицій громади є важливим для кожного мешканця. Обговорення потребує перспектива розвитку решти території – 1,6806 га, які не передані УГКЦ.
Також надаємо пряму мову міського голови Андрія Мироняка щодо його позиції в цьому питанні:
«Як християнин і прихожанин УГКЦ я залишаюся вірним її ідеалам як приватна особа. Продовжуватиму підтримувати церкви фінансово, як роблю це впродовж останніх 20 років. Але як голова громади вважаю, що маю відстоювати, перш за все, інтереси жителів. Моя позиція незмінна: співпраця між монастирем Сестер Служебниць у Микуличині та громади з урахуванням пропозицій військових і працівників «Карпатських мрій» є доцільною і правильною. Від своєї позиції я не відмовлюся і наполягаю на проведенні зустрічі з громадою!»”,- йдетьс у дописі на
сторінці у фейсбук
Яремчанської міської ради