Симуляційна медицина: ІФНМУ відкриває нові можливості завдяки транскордонному проєкту

01 травня 2025 р. 02:52

01 травня 2025 р. 02:52


Нещодавно в Івано-Франківському національному медичному університеті відбувся захід з нагоди реалізації проєкту «Транскордонне співробітництво між Мішкольцем та Івано-Франківськом щодо мультидисциплінарних тренінгів» (UA-HU-TRAINING).

Серед гостей були представники Асоціації міст України Юрій Стефанчук та Діана Торконяк , адміністрація, викладачі та студенти університету, працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції, про це повідомили на сайті університету, пише Фіртка .

Проєкт має на меті створити сучасний симуляційний центр для навчання студентів, лікарів, працівників екстрених служб та простих мешканців міста. Його реалізовуватимуть протягом 24 місяців у рамках програми Interreg VI-A NEXT Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2021–2027.

Ректор ІФНМУ Роман Яцишин розповів, що новий симуляційний центр створюють насамперед для студентів і людей, які потребують сучасних знань у галузі медицини.

«Це інструмент для наших студентів. Це інструмент для наших громад, які потребують навчання. Ми маємо вчитися на симуляторі. Саме на симуляторі будемо вчити наших студентів, нашу громаду і знімати стигми, які існують у свідомості людей», — каже Роман Яцишин.

Одна з основних переваг симуляційної медицини — можливість відпрацьовувати одну й ту саму навичку необмежену кількість разів без ризику для пацієнтів.

«Жоден пацієнт не хотів би, щоб його слухали трубкою 25 разів підряд, тому симуляційна медицина є одним із тих засобів, які допоможуть покращити якість навчання», — наголошує помічник проєктного менеджера, доцент ІФНМУ Денис Волинський.

Цільові групи проєкту охоплюють не лише студентів-медиків. Навчання проходитимуть також працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції та жителі Івано-Франківська.

За словами організаторів, симуляційна медицина дозволяє формувати навички в реалістичних умовах, де всі помилки залишаються у тренажерному середовищі, а не у реальному житті.

«Ми вас хочемо вчити, а ви, по очах бачимо, хочете вчитися всьому, щоб потім у важкому житті, у важкій роботі, робити все правильно. Щоб усі помилки лишалися тут, на симуляціях, а не повторювалися в реальних умовах», — звернувся до присутніх керівник симуляційного центру Роберт Фабрика.

У межах проєкту передбачено оновлення приміщення симуляційного центру ІФНМУ, закупівлю сучасних манекенів та обладнання, організацію тренінгів і розробку навчальних відеоматеріалів. Загалом планують навчити не менше ніж 480 осіб.

В ІФНМУ переконані, що завдяки мультидисциплінарним тренінгам та новітнім технологіям вдасться не тільки покращити рівень підготовки медичних працівників та служб екстреної допомоги, а й підвищити загальну обізнаність громади у питаннях першої медичної допомоги.

Підготовка до вибору спеціальності: майбутні абітурієнти ІФНМУ спробували себе у ролі медиків (ФОТО)

У МОН обговорили виклики 2025 року у сфері вищої освіти: участь у нараді взяли представники ІФНМУ

"Перейдуть на новий пакет фінансування", — ректор ІФНМУ прокоментував ймовірне скорочення працівників

Симуляційна медицина: ІФНМУ відкриває нові можливості завдяки транскордонному проєкту

Джерело: firtka.if.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua