Захист інфраструктури, протидія російським диверсіям та вербуванню: робота кіберполіції під час війни

06 травня 2025 р. 19:18

06 травня 2025 р. 19:18


З початком повномасштабного російського вторгнення кіберполіція України суттєво розширила напрямки своєї діяльності.

Її основними завданнями залишаються захист критичної інфраструктури, протидія кібератакам, а також боротьба з дезінформацією та ворожою пропагандою, розповів в інтерв'ю журналістці Фіртки начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області Микола Худолій.

Микола Худолій каже, щоденно моніторять кіберзагрози, зокрема фіксують і реагують на повідомлення про фейкові мінування на території Івано-Франківської області.

Також правоохоронці виявляють підозрілу активність у месенджерах, яка може свідчити про спроби вербування чи організацію диверсійної діяльності.

«Ми фіксуємо діяльність у Telegram-спільнотах, де ворог шукає виконавців для підривної роботи, зокрема серед неповнолітніх. Усі такі факти передаємо Службі безпеки України», — зазначив кіберполіцейський.

Окрім оперативної роботи, кіберполіцейські проводять інформаційно-просвітницьку діяльність — пояснюють громадянам, як розпізнавати кіберзагрози, убезпечити свої пристрої та дані.

Особливу увагу правоохоронці звертають на ризики, пов’язані з використанням месенджера Telegram.

Прикарпатцям нагадують, що ще у вересні 2024 року військовослужбовцям, державним службовцям і працівникам критичної інфраструктури заборонили користуватися цим додатком на службових пристроях.

«Є обґрунтовані підозри, що російські спецслужби мають доступ до особистого листування та персональних даних користувачів. Telegram активно використовують для фішингу, кібератак, встановлення геолокації. Тому ми рекомендуємо не передавати там жодної конфіденційної інформації», — наголосив Микола Худолій.

Більше читайте в матеріалі: Шахраї, псевдомінери, атаки на інфраструктуру та вербування підлітків: інтерв'ю з начальником кіберполіції Івано-Франківщини Миколою Худолієм.

Захист інфраструктури, протидія російським диверсіям та вербуванню: робота кіберполіції під час війни

Джерело: firtka.if.ua